"ההסתה מהממסד, לא אלבש שכפ"ץ"

השחקנית זוכת פרס ישראל מגיבה לראשונה לקמפיין "אם תרצו" שם היא הצטיירה כ"שתולה בתרבות". "אני לא חוששת משום דבר, אבל הימים האלה מפחידים", טענה

"ההסתה מתחילה מלמעלה, אני מסרבת ללכת עם שכפ"ץ" - כך הגיבה הערב (שישי) השחקנית גילה אלמגור בראיון ראשון מאז פורסם קמפיין ארגון הימין "אם תרצו" שהציג אותה ואנשי רוח נוספים כ"שתולים בתרבות", זאת מעצם תמיכתם בגופי שמאל שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון עמה התייחסה אלמגור לאווירה הציבורית, נוכח הקמפיין שהועמדה במרכזו. "האווירה מזכירה את ימי רפובליקת וימאר", אמרה אלמגור. "ימים של רדיפות אנשים, שדעתם מסומנת כי הם פשוט תומכים במשהו".

"אני לא חוששת משום דבר, אבל הימים האלה מפחידים", אמרה אלמגור. "ההסתה היא נוראית. לקרוא לגרוסמן: "אב שקול בשקל" - אמות הסיפים רועדות".

אלמגור, כלת פרס ישראל, טענה כי "ההסתה מגיעה מהממסד" אך לא סיפקה שמות מדויקים של חברי הכנסת וגופים המלבים אותה. "לא אקום כל בוקר בשכפ"ץ", הצהירה. "נולדתי בארץ הזו ואני מייצגת אותה במכל מקום. לא היה דבר כזה. דברים כאלו הובילו אז לרצח רבין".

"הצהרת נאמנות: גישה של משטרים חשוכים"

בהמשך לדברים הללו סיפרה אלמגור כי במהלך היום הגישה תלונה במשטרה, בעקבות מאמר סאטירי שפורסם באתר NRG שנשא את הכותרת "גילה אלמגור צריכה להכין צוואה". אלמגור סיפרה כי המאמר מתאר את סדרת ההתרחשויות לאחר שיתבצע ירי נגדה. "אחרי שקראתי את זה מספר פעמים, זה הטריד אותי", אמרה. "אם יש מטורף שמסתובב בחוץ, הוא אפילו לא צריך לחשוב איך לעשות את זה". מאתר NRG נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה.בהמשך הדברים, אלמגור התייחסה גם לסערה שחוללה שרת התרבות מירי רגב, בזמן שהעלתה את יוזמת הצהרת הנאמנות בכדי לזכות במימון ליצירות. "ברגע שמתחילים לבדוק את הנאמנות שלנו, אני חושבת שהיא טועה", טענה אלמגור. היא הסבירה כי "כל הגישה בנושא מוטעית. חופש הביטוי והיצירה הם עמודי התווך של הדמוקרטיה. הצהרת נאמנות היא של משטרים חשוכים".