כץ על סערת הכיסא הריק: "יש יתרון לגובה"

שעות לאחר שנטש את הצילום המשותף עם ממשלת יוון, הגיב שר התחבורה בהומור להחלטה להעביר אותו לשורה האחורית: "שמרו לי מקום סולו". בלשכת נתניהו הבהירו: "שום דבר לא נעשה בכוונה"

נתניהו וכץ, ארכיון (אוהד זיגנברג, פלאש 90)

פרק נוסף ביחסים המדרדרים בין ראש הממשלה לשר התחבורה? אמש (רביעי) נעדר השר ישראל כץ מהתצלום המשותף של ממשלות ישראל ויוון, והתברר כי הוא השר היחיד שהועבר לשבת בשורה השנייה בתמונה. הבוקר הגיב שר התחבורה לסערה בחיוך: "שמעתי שהכינו לי כיסא סולו בשורה השנייה". בסביבת ראש הממשלה הסבירו ש"שום דבר לא נעשה בכוונה, לא אנחנו סידרנו את המקומות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, כץ גילה שהוא השר היחיד שהוזז לשורה השנייה בצילום - מאחורי השרים שטייניץ, ארדן, לוין ואקוניס - ולכן החליט לעזוב את המקום ולא לקחת חלק בצילום. בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כץ לא הכחיש את הדברים, אלא ציין: "לא נשארתי לארוחת הערב". במערכת הפוליטית היו גורמים שקשרו בין הזזתו של כץ לבין העימות הפומבי בינו לבין נתניהו השבוע בישיבת הממשלה.

השר הוסיף: "אתמול נפגשתי עם שרי הימייה והתחבורה של ממשלת יוון וסיכמנו על שיתופי פעולה בתחומים שונים. בטקס, שנערך בנוכחות ראשי הממשלות, חתמנו על הסכם להכרה הדדית ברישיונות נהיגה, שיאפשר נהיגה ביוון עם רישיון ישראלי". על מיקומו בשורה השנייה כתב: "יש יתרון לגובה".

בסביבת ראש הממשלה הוסיפו כי "בארוחה השם של כץ היה ליד ראש הממשלה, והוא היה אמור לשבת לידו, כך שאין כאן כל כוונה". השבוע התווכחו השניים בפומבי בישיבת הממשלה, לאחר שנתניהו דרש משר התחבורה לקדם את הכנסת חברת המוניות הבינלאומית "אובר" לישראל ואף נזף בו.

הפוסט שפרסם השר ישראל כץ (פייסבוק)

כך התגלגל העימות בין כץ ונתניהו

בישיבת הממשלה ביום ראשון אמר נתניהו כי במהלך ביקורו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שוחח עם מנכ"ל אובר שהביע ביקורת על התנהלותו של השר כץ. נתניהו אמר לו כי הוא מקווה שהרפורמות לא נעצרות כשזה מגיע לשיקולים אחרים - זאת ברמיזה ללחץ שהפעילו על השר כץ נהגי מוניות שחברים במרכז הליכוד. כץ לא נשאר חייב והציע במחאה להעביר את הסמכויות בנושא למשרד ראש הממשלה. "תעביר", ענה לו נתניהו.

בשלב זה של העימות התרעם השר כץ והזהיר מפני האפשרות של נהג שיעלה נוסע למכוניתו וייקח אותו לשטחים. "מה תעשה אז?", הקשה כץ. תגובתו של נתניהו: "תפנה אותם אליי". אבל כאן לא הסתיים העימות. ‏כץ פנה לנתניהו ואמר: "אתה לא מנוע מלעסוק בנושא בגלל ניגוד עניינים?". נתניהו ענה לו: "תנוח דעתך, אני יכול", וכץ מיהר לעקוץ: "אני מחויב לישראלים ולא לאילי הון".