קמפיין "שתולים" חדש - נגד האמנים

חודש וחצי אחרי "סרטון השתולים" מעורר המחלוקת, חושף הערב ארגון "אם תרצו" את הצעד הבא - ומפרסם רשימת אנשי תרבות החברים במה שמכנים בארגון הימין "ארגונים שתולים", ביניהם עמוס עוז, רבקה מיכאלי, גל אוחובסקי וגיא מרוז. ח"כ יואל חסון כבר פנה ליועמ"ש כדי שיבחן את המקרה

"שתולים בתרבות"

כחודש וחצי אחרי ש"קמפיין השתולים" של תנועת "אם תרצו" עורר סערה גדולה, חושף הערב (רביעי) הארגון את ההמשך: תחת הכותרת "שתולים בתרבות" מפרסם הארגון מסמך ובו עשרות שמות של אנשי תרבות שחברים ב"ארגונים שתולים", כפי שמגדירים אותם ב"אם תרצו". חברי הכנסת ציפי לבני ויואל חסון (המחנה הציוני) תקפו את הצעד הזה בחריפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העולם התרבותי שלנו נשלט על ידי שתולים רבים של הקרן לישראל החדשה וארגוניה", כתבו בארגון הערב, בפוסט בחשבון הפייסבוק אליו צורפה רשימת אנשי התרבות. "מועצות תרבות, קרנות קולנוע, במאים, שחקנים, תסריטאים, מחזאים, ואנשי 'רוח' נוספים מתנהלים כחונטה פוליטית לכל דבר העושה את הכל כדי לשמר את כוחה ויכולת השפעתה".

בין אנשי התרבות שעל הכוונת של תנועת הימין נמצאים עמוס עוז, גילה אלמגור, רבקה מיכאלי, גל אוחובסקי, גיא מרוז, אברהם בורג, סמי מיכאל, יהושע סובול, א.ב יהושע ועוד רבים.

"בכל פעם שנבחרי ציבור במדינה מנסים לממש את המשימה שהוטלה עליהם על ידי העם באופן הדמוקרטי והלגיטימי ביותר, אנו נתקלים במסע הכפשה מצד 'אנשי התרבות'", המשיכו בארגון. "הבעיה היא שאותם אנשים משמיטים את העובדה שהם חברים בארגונים שתולים".

רונן שובל, ארכיון (חדשות 2)

בעקבות הפוסט הזה, פנה חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) באופן דחוף ליועץ המשפטי לממשלה כדי לבחון את הקשר ואופי שיתוף הפעולה בין שרת התרבות מירי רגב ל"אם תרצו". "באופן תמוה מאוד בחרו גם רגב וגם אם תרצו לצאת בקמפיינים 'נפרדים' בהפרש של שעות ספורות", אמר. "ביקשתי מהיועמ"ש לברר את 'צירוף המקרים' והאם הוא עומד בחוק ובנהלים".

גם חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) תקפה בחריפות את הרשימה, וקשרה אותה למצב הביטחוני. "ככל שהמצב ימשיך להידרדר, ולממשלה לא יהיה פתרון ביטחוני או מדיני לספק, נראה איך הדיון מוסת שוב ושוב לרדיפה של כל מי שחושב אחרת מהממשלה וליצירת אויבים חדשים מבית", אמרה. "תסתכלו על 'אם תרצו', ותראו את הממשלה שנגררת על ידי הטון שלהם".