כל האמת על "הערבים נעים בכמויות"

מאחורי הקלעים של קמפיין הליכוד: האם הסקרים טעו? האם סרטון הערבים הנוהרים הוא באמת הסיבה לניצחון ומה היה הנשק הסודי שבאמצעותו הצליח נתניהו להפוך פיגור של 4 מנדטים לניצחון סוחף שאיש לא חזה, כולל נתניהו עצמו? הכתבה המלאה תשודר הערב במהדורה המרכזית

יממה לפני ההכרזה על הניצחון הגדול של הליכוד בבחירות לכנסת ה-20, ראש הממשלה בנימין נתניהו עוד עמד להפסיד בקרב מול יצחק (בוז'י) הרצוג בפער של ארבעה מנדטים לפחות. האם הסקרים טעו או שמא מדובר במהלכים מבריקים של הרגע האחרון? הכתבה המלאה תשודר הערב במהדורה המרכזית ב-20:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שלטון הימין בסכנה", אמר נתניהו למצביעיו טרם סגירת הקלפיות. "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי". אהרן שביב, מנהל קמפיין הליכוד, הסביר מה המניע שעמד מאחורי סרטון "הערבים נוהרים" של נתניהו. "הרגשנו שצריך להתחיל לשדר הפסד", הבהיר.

באותו זמן קיבלו עשרות אלפי אזרחים הודעות בסגנון הבא: "אחוזי ההצבעה במגזר הערבי גבוהים פי 3. החשש מתממש הערבים מצביעים בהמוניהם".
לדברי צוריאל שרון, מנהל תחום הדיגיטל בקמפיין הליכוד, מדובר היה במסר אישי שנועד לגייס את המצביעים. "ביום בחירות היו 39 אחוזי הצבעה בעיר, אלה אחוזים נמוכים יחסית", מסביר שרון. "שיגרנו מסרון לתושבי עפולה שקורא להם 'צאו להצביע, או שהערבים עולים'".

"בשעה 18:30 כבר 52 אחוזי הצבעה בעיר - שינוי דרמטי של 13%", הוסיף שרון. "המסר הזה מאוד אישי. הוא קורא לתושבי עפולה, שאחוזי ההצבעה שלהם בעיר נמוכים, ומגייס אותם".