כץ על אובר: "לא מושפע מלחצים"

פחות מיממה לאחר חילופי הדברים הנוקבים עם נתניהו, הסביר השר ישראל כץ כי הוא אינו פועל "ממניעים אחרים" בכל הקשור לחברת אובר. "מי שמשלם עבור רישיון מונית לא יכול שמישהו יבוא עם הרכב הפרטי ויתמודד מולו", אמר בוועדת הכלכלה, "כל הטיעונים הם ענייניים"

עימות בישיבת הממשלה (אוהד זיגנברג, פלאש 90)

השר כץ לא נסוג מהעימות עם נתניהו: אתמול (ראשון) התווכחו השניים בפומבי בישיבת הממשלה, לאחר שנתניהו דרש משר התחבורה לקדם את הכנסת חברת המוניות הבינלאומית "אובר" לישראל ואף נזף בו. היום התייצב שר התחבורה בדיון בוועדת הכלכלה והבהיר כי עמדתו בנושא לא השתנתה. "מי שרוצה להכניס את 'אובר', שיכין 8-9 מיליארד שקלים לפצות את נהגי המוניות", אמר, "אם זה מה שממשלת ישראל והכנסת רוצות, אז שיכינו את הפיצוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון שעסק ברפורמה בענף הרכב אמר יו"ר הוועדה איתן כבל כי הוועדה תצטרך לדון גם בענייניה של חברת "אובר". השר כץ התייחס לעימות עם נתניהו, שהאשים אותו בפעולה מתוך "שיקולים אחרים" - ככל הנראה קרבה לארגוני נהגי מוניות. שר התחבורה הסביר: "אני לא יודע מאיפה המיתולוגיה על כוחם של נהגי המוניות, זה לא ציבור חזק. זה לא יבואני הרכב, עם כל הכבוד. אני מכיר רק אנשים שיושבים מאחורי ההגה ועובדים קשה - זה ציבור עובד שמתמודד עם מציאות והתפקיד שלי זה לאפשר להם התמודדות בתנאים שווים".

"לא מדובר בעשירי הארץ - מי שמשלם עבור רישיון מונית לא יכול שמישהו יבוא עם הרכב הפרטי ויתמודד מולו", הוסיף כץ, "אני לא מושפע מלחצים. תיארתי פה רפורמות כבדות מול גופים גדולים וכל הטיעונים הם ענייניים". בהמשך הישיבה התייחס לרפורמה הכוללת בענף הרכב: "אני מקדם תחרויות במשק כבר שבע שנים ואני חושב שהמפתח למתן שירות טוב לאזרח הוא תחרות ואני מאמין בה יותר מאשר הפרטה. אם ההפרטה לא מלווה בתחרות אז התועלות לא באו לפיתחו של הציבור הרחב".

לדברי השר, "רפורמה נכונה היא כזו שמכניסה גורמים נוספים לענף ולא פוגעת במי שנמצא בו. כך עשינו בשמיים פתוחים ועובדה שחברות התעופה הישראליות מרחיבות את פעילותן, השירות משתפר והאזרח מרוויח. חובה לתת אפשרות הוגנת להתחרות למי שעוסק בתחום לצד כניסת גורמים חדשים כך אעשה גם בחוק הזה ובכל יתר התחומים".

מוקד המריבה: חברת אובר (רויטרס)

כך התגלגל העימות בין כץ ונתניהו

אתמול בישיבת הממשלה אמר נתניהו כי במהלך ביקורו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שוחח עם מנכ"ל אובר שהביע ביקורת על התנהלותו של השר כץ. נתניהו אמר לו כי הוא מקווה שהרפורמות לא נעצרות כשזה מגיע לשיקולים אחרים - זאת ברמיזה ללחץ שהפעילו על השר כץ נהגי מוניות שחברים במרכז הליכוד. כץ לא נשאר חייב והציע במחאה להעביר את הסמכויות בנושא למשרד ראש הממשלה. "תעביר", ענה לו נתניהו.

בשלב זה של העימות התרעם השר כץ והזהיר מפני האפשרות של נהג שיעלה נוסע למכוניתו וייקח אותו לשטחים. "מה תעשה אז?", הקשה כץ. תגובתו של נתניהו: "תפנה אותם אליי". אבל כאן לא הסתיים העימות. ‏כץ פנה לנתניהו ואמר: "אתה לא מנוע מלעסוק בנושא בגלל ניגוד עניינים?". נתניהו ענה לו: "תנוח דעתך, אני יכול", וכץ מיהר לעקוץ: "אני מחויב לישראלים ולא לאילי הון".

חברת אובר החלה את פעילותה בארץ באוגוסט 2014, אך טרם יושבה המחלוקת בנוגע לשירות אובר X, המאפשר לבעלי רכבים פרטיים להסיע נוסעים בתשלום. את ההתנגדות להפעלת השירות מובילים נהגי המוניות והם זוכים לתמיכת משרד התחבורה ומשרד האוצר בסוגיה.