הרצוג: "שלי תקפה בפראות, אנחנו לא מרצ"

יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג השיב לדברי הביקורת שהטיחה בו חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שטענה כי חוסר האמון שהפגין בחזון שתי המדינות נובעים מ"פזילה לימין". בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב: "לא אתן לאף אחד לגרור את המפלגה – לא לימין קיצוני ולא לשמאל קיצוני"

"שלי תקפה בפראות, אנחנו לא מרצ" (פלאש 90, יונתן סנדל)

נמשכים חילופי ההאשמות בצמרת המחנה הציוני: לאחר שחברת הכנסת שלי יחימוביץ' מתחה ביקורת חריפה על התבטאויותיו של יו"ר המפלגה, הרצוג משיב אש. "שלי בחרה לתקוף אותי בפראות", כתב הרצוג בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במוצאי שבת נפגש הרצוג עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד ואמר לו כי חזון שתי המדינות "לא יכול להתממש עכשיו". הבוקר הגיבה יחימוביץ' לדברים ואמרה: "דבריו שגויים, יש בהם משום פזילה לימין והם עומדים בסתירה לערכי תנועת העבודה".

"אמרתי מראש שברגע שאציג את תכנית ההיפרדות מהפלסטינים, יקפצו עלי משמאל ומימין", אמר הערב הרצוג. "מה את חושבת, שאם מחר תגידי לפלסטינים 'היי, זאת שלי, בואו נעשה שלום', הם יקפצו וילחצו את ידך בחום? הרי את בעצמך לא מאמינה בזה, הכל דיבורים".

הרצוג אף התייחס בביטול לטענה שלפיה התבטאויותיו אינן תואמות לערכי המפלגה. "אנחנו המפלגה של בן גוריון ורבין, שתמיד הייתה מרכזית. לא ימין קיצוני ולא שמאל קיצוני", אמר. "אני לא אתן לאף אחד לגרור את המפלגה לאחד הקצוות האלה. אנחנו לא ימין קיצוני ואנחנו לא מרצ".