בגלל המוניות: נתניהו וכץ התעמתו

רה"מ רמז בישיבת הממשלה כי השר כץ מונע את הכנסת שירות המוניות אובר בגלל לחץ של נהגים שחברים במרכז הליכוד ואמר כי הוא מקווה שאין קשר לשיקולים אחרים. כץ השיב לו: "אני מחויב לישראלים ולא לאילי הון זרים"

עימות בישיבת הממשלה (רויטרס)

בישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר (ראשון) נרשמה תקרית מביכה, לאחר שעימות פרץ בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר התחבורה ישראל כץ בנושא פעילותה של חברת המוניות הבינלאומית "אובר" בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הישיבה ציין כץ בחיוב את רפורמת השמיים הפתוחים שהנהיג. בתגובה לדברים אמר נתניהו כי במהלך ביקורו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שוחח עם מנכ"ל אובר שהביע ביקורת על התנהלותו של השר כץ.

נתניהו אמר לו כי הוא מקווה שהרפורמות לא נעצרות כשזה מגיע לשיקולים אחרים - זאת ברמיזה ללחץ שהפעילו על השר כץ נהגי מוניות שחברים במרכז הליכוד. כץ לא נשאר חייב והציע במחאה להעביר את הסמכויות בנושא למשרד ראש הממשלה. "תעביר", ענה לו נתניהו.

(רויטרס)

בשלב זה של העימות התרעם השר כץ והזהיר מפני האפשרות של נהג שיעלה נוסע למכוניתו וייקח אותו לשטחים. "מה תעשה אז?", הקשה כץ. תגובתו של נתניהו: "תפנה אותם אליי". אבל כאן לא הסתיים העימות. ‏כץ פנה לנתניהו ואמר: "אתה לא מנוע מלעסוק בנושא בגלל ניגוד עניינים?". נתניהו ענה לו: "תנוח דעתך, אני יכול", וכץ מיהר לעקוץ: "אני מחויב לישראלים ולא לאילי הון".

חברת אובר החלה את פעילותה בארץ באוגוסט 2014, אך טרם יושבה המחלוקת בנוגע לשירות אובר X, המאפשר לבעלי רכבים פרטיים להסיע נוסעים בתשלום. את ההתנגדות להפעלת השירות מובילים נהגי המוניות והם זוכים לתמיכת משרד התחבורה ומשרד האוצר בסוגיה.