יחימוביץ' תוקפת את הרצוג: "פוזל לימין וסותר את ערכי העבודה"

לאחר שנפגש עם נשיא צרפת ואמר לו כי הקמת מדינה פלסטינית לצדה של ישראל היא בלתי אפשרית בעת הזו, יו"ר המחנה הציוני הרצוג זוכה לביקורת מיושבת הראש לשעבר יחימוביץ': "דבריו שגויים וסותרים את ערכי העבודה, עלינו להציב אלטרנטיבה ולא לאמץ את טענת הימין שאין עם מי לדבר"

אופוזיציה ליו"ר האופוזיציה. יחימוביץ' וה (פלאש 90, מרים אלשטר)

הקרב על ראשות העבודה החל רשמית? על רקע הדברים שאמר יו"ר המחנה הציוני והאופוזיציה לנשיא צרפת בפגישתם אמש (שבת), זוכה הרצוג לאופוזיציה מבית. ח"כ שלי יחימוביץ' תקפה את האמירות שהשמיע בפני הולנד, לפיהן אין בשלב זה היתכנות לפתרון שתי המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דבריו של הרצוג לנשיא הולנד הם שגויים, יש בהם משום פזילה לימין והם עומדים בסתירה לערכי תנועת העבודה", תקפה יחימוביץ'. "מול קואליציה שנגררת בשערותיה בידי סמוטריץ' וחזן, חובה על העבודה להציב חלופה של הידברות מדינית ולא לוותר עליה בטענה הימנית השגורה שאין עם מי לדבר", אמרה יחימוביץ'.

"אבו מאזן אמנם אינו חובב ציון אבל יתכן שזו הזדמנות אחרונה לדבר עם מנהיג פלשתיני חילוני ופרגמטי ואסור להחמיץ הזדמנות כזאת ולשחק לידיו של נתניהו", הדגישה הח"כית ואמרה כי על האופוזיציה להציג "חלופה ברורה ולא מגמגמת".

לטענת יחימוביץ', היא שמעה בתקשורת על דבריו של הרצוג בפגישתו עם הנשיא הצרפתי, והיא סבורה כי יש לדון בסיעה על המתווה שהציע, בעיקר אם הוא נוגד את עמדת רוב החברים.

"הניסיון לחתור למדינה פלסטינית כעת לא יחזיק מים"

הדברים שחוללו את הסערה עלו אמש, בפגישתם של הרצוג והנשיא הצרפתי בארמון האליזה בפריז. "אני חסיד גדול של חזון שתי המדינות אבל אנחנו צריכים להיות ריאליים. הוא לא יכול להתממש עכשיו", אמר הרצוג. "השנאה וההסתה בקרב הפלסטינים גדולה מדי, העוינות בין העמים וחוסר היכולת של המנהיגים מונעים זאת. היפרדות וביטחון הן צעד ראשון הכרחי בדרך לחזון שתי המדינות".

הרצוג הציג לנשיא ולשר החוץ הצרפתי, לורן פביוס, שנכח אף הוא בפגישה, את עקרונות תכנית ההפרדה שלו: "הניסיון לחתור למדינה פלסטינית כעת לא יחזיק מים. לא יכולה לקום עכשיו מדינה פלסטינית כי לפלסטינים אין כרגע הנהגה השולטת בכל השטח ויכולה להוביל מהלך כזה".

"קודם כל צריך לייצר הפרדה בין הישראלים לפלסטינים", חידד, "בזה צריכים להיות מושקעים כל הכוחות האפשריים. הפרדה שתלווה בצעדים ביטחוניים וכלכליים תביא ליתר רגיעה באזור ולהגברת הביטחון".

"כרגע, אי ההפרדה מגבירה את החיכוך והשנאה בין שני העמים באופן שמסכל כל סיכוי להסדר", הדגיש הרצוג, "לכן מדינות העולם צריכות לשנות כיוון וללכת על מה שריאלי - קודם כל הפרדה שתרגיע את השטח ולתת גיבוי למהלכים מדיניים".