סקר חדש: אשכנזי - המועמד המוביל מול נתניהו

אחרי סגירת התיק נגדו, האם גבי אשכנזי בדרך לפוליטיקה? סקר שנערך עבור חדשות 2 חושף כי כמחצית מהציבור חושב שהרמטכ"ל לשעבר ראוי לפוליטיקה, ויכול - בתרחישים מסוימים - לגבור על הרצוג ולפיד בדרך להתמודדות מול נתניהו. וכמה אחוזים תומכים בו בהתמודדות מול ראש הממשלה המכהן?

קרב לא צמוד, בינתיים. נתניהו ואשכנזי (רויטרס)

איך תשפיע סגירת התיק נגד גבי אשכנזי על המערכת הפוליטית? מסקר מיוחד של חדשות 2 שפורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית עולה כי אם הרמטכ"ל לשעבר, שנוקה מאשמה בפרשת הרפז, יתמודד על ראשות המחנה הציוני - הוא צפוי לגבור על היו"ר המכהן יצחק (בוז'י) הרצוג. מהסקר, שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף עם "Ipanel", עולה כי אשכנזי עדיין נמצא בפיגור משמעותי מול נתניהו - אך בהחלט עשוי להשפיע על גוש המרכז-שמאל. הסקר כלל גם את המגזר הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשאלה מי מבין השניים - בנימין נתניהו וגבי אשכנזי - מתאים יותר להיות ראש ממשלה, נתניהו מוביל עם קרוב ל-41% ואשכנזי הרחק מאחוריו עם 16%. יותר מ-31% מהמשיבים סבורים שאף אחד מהם לא ראוי לתפקיד - פרט מעניין שמעיד על חוסר שביעות הרצון מהממשלה הקיימת.

ההחלטה המלאה של היועמ"ש בפרשת הרפז

הנסקרים נשאלו גם מי לדעתם מתאים יותר להנהיג את המחנה הציוני? בשאלה זו גבי אשכנזי מוביל בהפרש ניכר עם כמעט 38% ויצחק (בוז'י) הרצוג עם קרוב ל-18%.

עוקף את הרצוג בדרך לראשות המפלגה

גם מול יאיר לפיד הוא מוביל בפער קטן: בשאלה "למי מבין האישים הבאים יש את הסיכויים הטובים ביותר לנצח את נתניהו אם הוא יהיה מועמד של מפלגה לראשות הממשלה" קיבל אשכנזי 29% לעומת 24% של לפיד - והרצוג עם 8% בלבד.

היועץ המשפטי לממשלה אמנם סגר את התיק, אך גם פרסם דוח נרחב בו מתח ביקורת על התנהלותו של אשכנזי בפרשה. בעקבות זאת שאלנו האם ראוי או לא ראוי שגבי אשכנזי ייכנס לפוליטיקה? כמעט מחצית מהציבור חושבים שהוא ראוי לפוליטיקה, לעומת 31% שחושבים שהוא לא ראוי לפוליטיקה. 

ראוי או לא?