מדוע הצטלם ראש הממשלה עם נציגי הכת הטורקית האסורה?

השייח' הטורקי עדנאן אוקטאר, עומד בראש כת שכונתה בארצו כ"אסלאמיסטית מינית", והוציא תחת ידו שורת פרסומים אנטישמים והכחשת שואה. נציגיו ערכו סיור בכנסת ואף הצטלמו עם ראש הממשלה ועם שרים בכירים. נתניהו: "לא התקיימה פגישה, רק מפגש אקראי במסדרונות הכנסת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומספר שרים בכירים הצטלמו עם נציגי כת טורקית אסלאמיסטית. התמונות צולמו במסדרונות הכנסת בזמן שהנציגים הגיעו לביקור במשכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בנציגיו של השייח' הטורקי עדנאן אוקטאר, העומד בראש כת שכונתה בטורקיה כ"אסלאמיסטית מינית", והוציא תחת ידו שורת פרסומים אנטישמיים שכוללים גם הכחשת שואה. בתמונות נראים הנציגים מנצלים את ההזדמנות בכדי להעניק לנתניהו ספרים פרי עטו של אוקטאר.

נציגי השייח' יחד עם ח"כ אורן חזן

אוקטאר, שנוהג להקיף עצמו בנשים, הוגדר לפני חודשים אחדים על ידי המל"ל כגורם עוין בשל קשר עם גורמים שמטרתם לייצר דה לגיטימציה לישראל, אך ראש הממשלה אינו היחיד שהצטלם עם נציגיו של השייח' ובין המצולמים גם שרים וחברי כנסת מהליכוד.

כשחזרו הנציגים לטורקיה הם עדכנו את אוקטאר בפגישות שקיימו בישראל. מי שהדריך את השניים בכנסת היה יהודה גליק מנאמני הר הבית, זאת לאחר שבשנים האחרונות נוצר קשר הדוק בין הכת לבין גורמי ימין ודת בישראל.

אוקטאר עצמו טוען שהוא שינה את דרכיו, אך מבקריו טוענים כי הוא משתמש בקשרים הללו כדי לקדם חזון משיחי ואסלאמיסטי - גם בהר הבית.

מראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה כי "לא הייתה פגישה אלא מפגש אקראי במסדרונות הכנסת".