"לא רציתי לפגוע בעובדים המסורים"

לאחר שהתבטא נגד עובדי משרד החוץ, קיים שר החינוך נפתלי בנט פגישת פיוס עם יו"ר ועד עובדי המשרד. "לא התכוונתי לפגוע בעובדים", הבהיר השר במהלך הפגישה

פיוס? בנט נפגש עם יו"ר ועד העובדים (ארכי (פלאש 90)

אחרי הסערה באה ההתפייסות: לאחר דבריו נגד עובדי משרד החוץ, נפגשו היום (ראשון) שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר ועד עובדי משרד החוץ, השגריר חנן גודר, והבהיר לו כי "לא התכוון לפגוע בעובדי המשרד המסורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פגישת השניים התקיימה לאחר שביום שישי האחרון אמר בנט בתכנית "גומרים הולכים" של דני סידס ואודי סגל כי "יש בעיה בדי. אן. איי של עובדי משרד החוץ". מלשכתו של בנט נמסר כי הוא זימן את יו"ר ועד העובדים לאחר שהאחרון ביקש ללבן עמו את הסוגייה "ב-4 עיניים".

בנט הבהיר כי בדבריו התכוון "למספר דמויות בלבד הפוגעות בישראל, ולא במכלול עובדי משרד החוץ המסורים". יו"ר הוועד גודר הודה לבנט על הרוח הטובה בה התנהלו הדברים, ובזאת הוסרה ההנחייה לעובדים לנתק את הקשר עם בנט.

מספר שעות מוקדם יותר במהלך ישיבת הממשלה תקף בנט את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע להתנהלות עובדי המשרד. "אתה חושש לנהל את העובדים שלך", אמר בנט לנתניהו. "זו שאלה של משילות".

נתניהו (ארכיון) (עמוס בן גרשום לע"מ)

הסערה בישיבת הממשלה החלה במסגרת דיון על אישור דיפלומטים. שר הקליטה זאב אלקין, לשעבר סגן שר החוץ, פנה לבנט וטען כי הוא אינו יכול שלא להתייחס לריאיון של בנט ביום שישי, שבו דיבר על הדי.אן.איי של עובדי משרד החוץ.

"זה הפריע לי מאוד וטוב שהבהרת את דבריך", אמר אלקין והוסיף שגם הצעד של ועד עובדי משרד החוץ שתבע התנצלות או החרמה של בנט היה צעד מוגזם. בעקבות הדברים האלו של אלקין, פנה בנט באופן תקיף ישירות לראש הממשלה נתניהו ושאל אותו מה הוא עשה מול האיום של ועד העובדים.

פתח את הנושא בישיבת הממשלה. אלקין (רויטרס)

"לא שמעתי על זה", אמר נתניהו. שר החינוך בנט השיב לו: "מעניין באיזו מהירות שמעת על דבריי ברדיו תל אביב, רדיו אזורי". נתניהו השיב שהוא לא שמע במה מדובר, ומיד לאחר מכן אמר לו בנט כי נתניהו חושש לנהל את עובדיו: "זו שאלה של משילות, אתה צריך לנהל אותם, ולא הם אותך".