"אתה חושש לנהל את העובדים שלך"

לאחר שהתבטא נגד עובדי משרד החוץ, איימו בוועד העובדים להחרים את שר החינוך בנט אם לא יתנצל. בעקבות זאת, תקף האחרון את רה"מ נתניהו, המכהן גם כשר החוץ, בישיבת הממשלה, ואמר לו: "את צריך לנהל את העובדים, ולא הם אותך". בהמשך היום נפגש בנט עם יו"ר ועד עובדי משרד החוץ. "לא התכוונתי לפגוע בעובדים", הבהיר השר

בנט ונתניהו, ארכיון (פלאש 90)

הסערה סביב דברי שר החינוך נפתלי בנט בתכנית "גומרים הולכים" של דני סידס ואודי סגל הגיעה לממשלה, כשבנט תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר לו: "אתה צריך לנהל אותם, ולא הם אותך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתה חושש לנהל את העובדים שלך", אמר בנט לנתניהו במהלך ישיבת הממשלה, "זו שאלה של משילות". זאת לאחר שנתניהו אמר בסוף השבוע כי "אין להקיש מדבריו החמורים של אלון ליאל על כלל עובדי משרד החוץ, שמשרתים נאמנה את המדינה ומקיימים את מדיניות הממשלה".

הסערה הבוקר בישיבת הממשלה החלה במסגרת דיון על אישור דיפלומטים. שר הקליטה זאב אלקין, לשעבר סגן שר החוץ, פנה לבנט וטען כי הוא אינו יכול שלא להתייחס לריאיון של בנט ביום שישי, שבו דיבר על הדי.אן.איי של עובדי משרד החוץ.

פתח את הנושא בישיבת הממשלה. אלקין (רויטרס)

"זה הפריע לי מאוד וטוב שהבהרת את דבריך", אמר אלקין והוסיף שגם הצעד של ועד עובדי משרד החוץ שתבע התנצלות או החרמה של בנט היה צעד מוגזם. בעקבות הדברים האלו של אלקין, פנה בנט באופן תקיף ישירות לראש הממשלה נתניהו ושאל אותו מה הוא עשה מול האיום של ועד העובדים.

"לא שמעתי על זה", אמר נתניהו. שר החינוך בנט השיב לו: "מעניין באיזו מהירות שמעת על דבריי ברדיו תל אביב, רדיו אזורי". נתניהו השיב שהוא לא שמע במה מדובר, ומיד לאחר מכן אמר לו בנט כי נתניהו חושש לנהל את עובדיו: "זו שאלה של משילות, אתה צריך לנהל אותם, ולא הם אותך".

"יש בעיה בדי.אן.איי של משרד החוץ"

בריאיון המדובר שנתן בנט לרדיו תל אביב, הוא תקף את אלון ליאל, לשעבר מנכ"ל משרד החוץ, ואמר כי "בעוד שמדינת ישראל מגבירה היערכות נגד BDS מתברר שחלק מהמאמצים גדלים בפנים. אם אנשים כמוהו שהו במשך מספיק זמן במשרד, יש שם בעיית עומק".

"איפה ההסברה?", תהה בנט, "שהפירומן מספר אחת עומד בראש המערכת - מי מבטיח שהוא לא עשה כאלה דברים גם בכהונתו? זה מאוד מטריד. זו רעידת אדמה. אני מתחיל לחשוב שיש בעיה בדי.אן.איי של משרד החוץ".

בשל דבריו של בנט החליט ועד העובדים של משרד החוץ שלא לשתף עמו פעולה. "ההתבטאויות המקוממות של גמלאים יחידים, יוצאי משרד החוץ, אינן מהוות תירוץ להשתלחות חסרת רסן של שר בממשלת ישראל ובעובדים", אמרו בוועד.