בנט קורא לחשבון נפש במשרד החוץ "שלא יאיימו עליי"

לאחר שוועד העובדים של משרד החוץ בחר להפסיק את שיתוף הפעולה עם משרדו, שר החינוך מגן על עמדתו נגד חלק מהפקידות הדיפלומטית של ישראל. "מצב שבו לצמרת הפירמידה הגיע אדם פוסט ציוני – מחייב חשבון נפש רציני", טען בנט. "אני אומר את דעתי, מי שלא מרוצה ממנה, לא ישיג "התנצלות"

שר החינוך: "שלא יאיימו עלי" (רויטרס)

שר החינוך מסרב להתנער מדבריו נגד בכירי משרד החוץ. "מצב שבו לצמרת הפירמידה של משרד החוץ הגיע אדם פוסט ציוני שפועל נגד המדינה - מחייב חשבון נפש רציני", כתב שלשום (שישי) נפתלי בנט בדף הפייסבוק שלו. השר הוסיף ביקורת על כלי התקשורת ואמר: "לסקר את הדברים שלי כ"סערה", אבל את פעילותו של אלון ליאל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, כלגיטימית זאת פגיעה אמיתית במדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסערה בין הצדדים החלה לאחר ששר החינוך בנט טען כי ליאל פעל בעבר יחד עם בכירים נוספים לשעבר במשרד החוץ לסיכול מינויו של דני דיין, מזכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, לשגריר ישראל בברזיל. על כך כתב בנט: "ליאל בועט בדמוקרטיה הישראלית כשהוא אומר שבעצם התייאש מלשכנע את הציבור הישראלי - אז הוא פועל בחו"ל כדי ליצור דה לגיטימציה למדינה".

"יש בעיה ב-DNA של משרד החוץ. מטריד אותי שהפירומן מספר אחד עומד בראש המערכת. ליאל הוא כמו מיידוף, זה בלתי נתפס", אמר בנט לאודי סגל ודני סידס בתוכנית הרדיו "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב, ובכך קומם עליו את אנשי משרד החוץ שדרשו את התנצלותו ואמרו: "אנחנו רואים בחומרה את דבריו של השר, וקוראים לא לשתף איתו פעולה".

בנט נגד אלון ליאל (פלאש 90, מרים אלסטר)

בנט לא נשאר אדיש לדברים אלו של אנשי משרד החוץ והגיב להם בעמוד הפייסבוק שלו. "קודם כל, אין טעם לאיים עליי", הדגיש בנט. "אני אומר את דעתי, מי שלא מרוצה ממנה לא ישיג התנצלות". בנט המשיך בדבריו והפנה את האחריות לטיפול בפקידי המשרד ל"בוס" שלהם, ראש הממשלה נתניהו.

בנט לנתניהו: "האחריות היא על הבוס"

החלטת ועד העובדים של משרד החוץ על הפסקת שיתוף הפעולה עם משרד החינוך התקבלה על רקע אמירותיו של בנט נגד הדיפלומטים המשרתים כיום. ועד העובדים לא נשאר חייב להאשמות נגד אנשיו, אך לא הגן על ליאל: "ההתבטאויות המקוממות של גימלאים יחידים, יוצאי משרד החוץ, אינן מהוות תירוץ להשתלחות חסרת רסן של שר בממשלת ישראל בעובדים", אמרו בוועד.

"מצב של פקידים ש"מאיימים" להחרים שר, הוא נושא לטיפול לבוס של הפקידים, וזהו שר החוץ וראש הממשלה", הדגיש שר החינוך. בנט דרש מנתניהו ומסגנית שר החוץ ציפי חוטבלי לטפל בבעיה ולדאוג לכך שפקידי משרך החוץ ישתפו פעולה עם אנשי משרד החינוך בראשותו הוא עומד.