בנט תקף, משרד החוץ מחרים

אתמול תקף שר החינוך את עובדי משרד החוץ כשכינה בריאיון את המנכ"ל לשעבר ופעיל השמאל אלון ליאל "פירומן" ואמר כי "אני מתחיל לחשוב שיש בעיה ב-DNA של משרד החוץ". בתגובה, החליט ועד העובדים להחרים את השר "ולא לשתף עמו פעולה"

פלאש 90

תגובה חריפה של ועד עובדי משרד החוץ למתקפה של שר החינוך נפתלי בנט, שאמר כי הוא "מאוד מוטרד" מכך ש"אנשים כמוהו (אלון ליאל, המנכ"ל לשעבר ופעיל השמאל - א.ס) שהו במשך מספיק זמן במשרד החוץ. כנראה שיש שם בעיית עומק. כשהפירומן מספר אחת עומד בראש המערכת – מי תוקע לי כף שהוא לא עשה דברים כאלה גם בכהונתו?". בשל הדברים, החליט ועד העובדים במשרד ש"לא לשתף עם השר פעולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההתבטאויות המקוממות של גימלאים יחידים, יוצאי משרד החוץ, אינן מהוות תירוץ להשתלחות חסרת רסן של שר בממשלת ישראל בעובדים", אמרו בוועד. "אנו רואים בחומרה רבה את הדברים ועל כן מנחים את כל עובדי משרד החוץ שלא לשתף פעולה עם השר בנט עד להבהרת דבריו והתנצלותו". מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד אף אמר כי "אני מוקף באנשים מקצועיים ומצוינים, ואני סומך עליהם במאה אחוז".

בתכנית הרדיו "גומרים הולכים" תקף השר בנט את אלון ליאל, שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד החוץ, ואמר כי "בעוד שמדינת ישראל מגבירה היערכות נגד BDS, מתברר שחלק מהמאמצים גדלים בפנים.אם אנשים כמוהו שהו במשך מספיק זמן במשרד, יש שם בעיית עומק".

"איפה ההסברה? שהפירומן מספר אחד עומד בראש המערכת – מי מבטיח שהוא לא עשה כאלה דברים גם בכהונתו? זה מאוד מטריד", המשיך בנט. "הוא (ליאל) כמו מיידוף, זה בלתי נתפס. אותי זה מטריד מאוד שהבן אדם שהיה אחראי על קידום המעמד הבינלאומי של ישראל – עושה כל שביכולתו לפגוע בו כדי לקדם את האג'נדה שלו. זו רעידת אדמה. אני מתחיל לחשוב שיש בעיה ב-DNA של משרד החוץ".

 

עוד לפני  הדברים שנאמרו  על ידי בנט , אמר אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אין להקיש מדבריו החמורים של ליאל על כלל עובדי משרד החוץ, שמשרתים נאמנה את המדינה ומקיימים את מדיניות הממשלה".

 

השר בנט בתגובה לדברים: "דברי השר בנט בריאיון כוונו מול מי שפועל נגד מדינת ישראל כמו אלון ליאל, מנכ"ל המשרד לשעבר. ניכר שעובדי משרד החוץ מסתייגים נחרצות מהתנהלותו ופועלים במסירות וללא לאות למען מדינת ישראל, בימים לא פשוטים למדינה, וההסתייגות הגורפת שלהם מדבריו של ליאל רק מוכיחה זאת".