מבקר המדינה ערך שימוע לנתניהו

השופט בדימוס יוסף שפירא הגיע למשרד ראש הממשלה בירושלים כדי לערוך שימוע לנתניהו בנושא מימון נסיעותיו לחו"ל בתקופתו כחבר כנסת וכשר, בפרשה שזכתה לכינוי "ביביטורס". השימוע מתבצע במסגרת המאמצים להשלים את דוח המבקר בנושא

(אבי אוחיון לע"מ)

מבקר המדינה יוסף שפירא ערך היום (שישי) זו שימוע לראש הממשלה נתניהו בנושא מימון נסיעותיו לחו"ל במסגרת הפרשה שזכתה לכינוי "ביביטורס". השימוע נערך במשרד ראש הממשלה בירושלים ועוסק בתקופה שבה כיהן נתניהו כחבר כנסת וכשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביחד עם מבקר המדינה נוכחים בשימוע גם ניצב בדימוס עמיחי שי, יועץ המבקר לענייני שחיתות, ומספר אנשים נוספים ממשרדו. השימוע מתבצע במסגרת המאמצים להשלים את דוח מבקר המדינה בנושא, שיוגש בהמשך השנה והוא נערך לבקשת נתניהו לאחר שזה חש כי לא הצליח להפריך את החשדות בשימועים קודמים שנערכו לו.

מבקר המדינה יוסף שפירא (פלאש 90)

הנושא שבו מדובר בשימוע נוגע לנסיעות שכבר נבדקו בעבר. ישנה פרשה נוספת של נסיעות שנמצאת בבדיקת משרד המשפטים, אך השימוע הנוכחי אינו עוסק בה.

בספטמבר 2014 הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי החליט לסגור את התיק ולסיים את הליך הבדיקה בפרשה. "בסופו של דבר, לאחר בחינת מכלול החומר שנאסף, המליץ בפניי ראש אח"מ לסיים את הליך הבדיקה, משלא נמצאה תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית", אמר אז וינשטיין.

בדצמבר 2012 העביר המבקר שפירא את החלק בטיוטת הדוח הנוגע לנתניהו לבדיקת היועמ"ש. על הבדיקה הופקד עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים, שצבר ניסיון ומומחיות בטיפול בנושאים אלה, בתפקידו כתובע בתיק ראשונטורס נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.