הוכרע: הפריימריז בליכוד בוטלו

אחרי הביקורת הנרחבת על ההחלטה לערוך בחירות לראשות המפלגה על אף שנתניהו הוא המועמד היחיד, הכריע ביה"ד של המפלגה לבטל את הפריימריז. נתניהו הוכרז רשמית כיו"ר התנועה וימשיך לכהן בתפקיד עד פיזור הכנסת הבאה

לא יתמודד נגד עצמו. נתניהו (עודד קרני, mako)

הבחירות בין בנימין לנתניהו בוטלו: יומיים לאחר שפורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להתמודד מול עצמו על ראשות הליכוד, הורה היום (רביעי) בית הדין של המפלגה על ביטול הפריימריז שהיו צפויים ב-23 בפברואר. נתניהו ימשיך לכהן כראש המפלגה עד לפיזור הכנסת הבאה - כלומר, הוא עשוי לכהן עד שנת 2023 תיאורטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית הדין קיבל את אחת העתירות שהוגשו נגד ההתמודדות היקרה, והחליט כי נתניהו למעשה ימונה בפועל ליו"ר התנועה ולמועמדה לראשות הממשלה בבחירות הבאות. הצעד אמור לחסוך כארבעה מיליוני שקלים.

החלטת בית הדין פוסלת למעשה את קביעת ועדת הבחירות בליכוד מתחילת השבוע, שהחליטה לערוך את הבחירות לראשות התנועה בחודש הבא, למרות העובדה שאף חבר מרכז או חבר כנסת לא הכריז על התמודדותו מול ראש הממשלה. ועדת הבחירות אישרה הצבעה בעד ונגד נתניהו, על אף העובדה שהדבר כרוך בהוצאה כספית גדולה וגם יכול להוביל למבוכה לראש הממשלה אם חברי מרכז רבים יצביעו נגד מועמדותו.

לפני שבועיים אישר מרכז הליכוד את הקדמת הבחירות לראשות המפלגה ל-23 בפברואר, כפי שיזם נתניהו - מהלך שנועד להבטיח את ניצחונו ועמידתו בראשות המפלגה עד 2023, ולהרחיק מהמעמד מתמודדים אפשריים כמו השר לשעבר גדעון סער.

מתח ביקורת. אקוניס (Tomer Neuberg/FLASH90)

אקוניס על הבחירות: "יש הרבה מה לעשות עם הכנסת"

בריאיון לתכנית "אנשים" שתשודר הערב בערוץ 2, מתח ח"כ אופיר אקוניס ביקורת על החלטת נתניהו להמשיך בהליך הבחירות. "בעניין זה אני חולק על ראש הממשלה", אמר אקוניס. "הוא מאוד רוצה לקיים אותם, כי בנימין נתניהו נגד הפתק הלבן. אני חושב שזה מיותר".

"יש הרבה חילוקי דעות בתוך מפלגת הליכוד אם זה יעלה 4 מיליון, 5 מיליון, יש האומרים 7 מיליון", הוסיף אקוניס, הנחשב למקורבו של נתניהו. "יש הרבה מאוד מה לעשות עם הכסף הזה ולא לבזבז אותו על מערכת בחירות בלתי נצרכת בעצם".