כך החלה התקרית בין ורבין לחזן: "חבורת נערות. שבו בבית קפה ואל תפריעו"

התקרית החריגה שאירעה אמש בחניון הח"כים בכנסת והובילה לצעקות רמות, החלה זמן קצר קודם לכן במליאה: ח"כ חזן עלה לנאום והאשים את ח"כ נחמיאס-ורבין וחברותיה כי אינן מגנות את ארגוני השמאל הקיצוני: "חבורת הנערות הזו רוצה לקיים דיון, קחו שעה בבית קפה". ח"כ נחמיאס-ורבין: "חזן סירב להתרחק ממני"

כך החלה התקרית שהובילה לצרחות ולהפרדה: התקרית החריגה בין ח"כ אורן חזן לח"כית איילת נחמיאס-ורבין שתועדה בחניון הכנסת, החלה זמן קצר קודם לכן במליאה. חזן עלה לנאום והאשים מעל הדוכן את הח"כית מהמחנה הציוני ושתיים מחברותיה לסיעה בכך שהן "לא רציניות" ומסרבות לגנות, לכאורה, את ארגוני השמאל הקיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חוסר הרצינות הזה במליאה, אני מבין את חבורת הנערות הזו שרוצה לקיים דיון", התגרה חזן. "קחו שעה, שבו בבית קפה ואל תפריעו". כשהבחין שאינן מתייחסות אליו, הוא המשיך: "זה נעשה מתוך מקום של זלזול, כי האמת כואבת. בשתיקה שלהן הן נותנות גב לאותם ארגוני שמאל קיצוני, כששמים להן את זה בפרצוף הן מחייכות ומגחכות".

לאחר הדיון, פרץ העימות הקולני בין חזן לנחמיאס-ורבין בחניון הכנסת. העימות תועד על ידי ח"כ חזן - כשהדברים שאמר לח"כית בתחילת הסרטון הושמטו ממנו. חזן המתין לנחמיאס-ורבין בחניון הכנסת, בעודה עושה את דרכה לרכבה, ואז סינן לעברה: "איילת, חשבתי שאת בן אדם, אבל מתברר שאת תת-אדם" - כך לטענתה.

הח"כית ההמומה לא נותרה חייבת והשיבה לו בצרחות: "חודש לא היית פה והיה לנו שקט, אתה לא תדבר אליי ככה. אתה העונש של הליכוד". חזן השיב לה ואמר לה: "את מקנאה בי", וזו השיבה בחזרה: "במה יש לי לקנא? מה עשית בחיים שיגרום לי לקנא בך?".

חילופי הדברים הקולניים למדי בין השניים בחניון הכנסת נמשכו מספר דקות - עד שלמקום הוזעק קצין הכנסת, שנאלץ להפריד ביניהם. נחמיאס-ורבין הבהירה לו כי חזן היה זה שהחל בתקרית לאחר שכינה אותה "תת-אדם", בזמן שעשתה את דרכה לרכבה. היא צפויה להגיש תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת.

קרב הגרסאות שלאחר התקרית

ח"כ חזן מצדו, טוען: "ישבתי ביציאת הח"כים, היא זרקה לי משפט: 'אתה בושה לליכוד ולכנסת' - והמשיכה ללכת". לדבריו, היא התפרצה עליו בזמן שניגש לרכבו. בפוסט בפייסבוק טענה נחמיאס-ורבין: "חזן חזר למשכן הכנסת להמשך מסכת הביזיונות המביש שלו. אין מדובר באדם המעוניין בעבודה עניינית למען ולטובת הציבור, אלא באדם המבזה את הכנסת, את מפלגתו, את נבחריו ואת הציבור כולו, תוך שהוא כופה את הפרובוקציות הזולות שלו על כולנו".

עימות סוער. חזן ונחמיאס-ורבין (הדס פרוש, יונתן סינדל, פלאש 90)

על התקרית אמרה: "לצערי, הפעם זו הייתי אני שעמדה מולו וברגע שהטעות הציבורית הזו ששמה אורן חזן פתחה לעברי בצעקות ללא כל פרובוקציה שאני 'תת אדם' ולאחר שסרב לדרישתי להתרחק ממני, ולא לפנות אליי בדברים, ואף המשיך ללכת אחריי בחניון, הגבתי בחריפות. רק אתמול נאמתי במליאה על פוליטיקה של פיוס ואני חיה לפי מה שאני מאמינה בו. הגיע הזמן לשים סוף לפארסה הזאת ולהחזיר את כבודה של הכנסת".

כאמור, רק בתחילת השבוע שב ח"כ אורן חזן לפעילות במליאת הכנסת ובוועדות - זאת לאחר שוועדת האתיקה החליטה להשעותו למשך חודש, עקב מספר תקריות מביכות להן גרם - בהן התקרית עם ח"כ קארין אלהרר, במהלכה לעג לנכותה.