קרב גרסאות: מה קרה בין חברי הכנסת אורן חזן ואיילת נחמיאס ורבין?

הח"כית מהמחנה הציוני טוענת שחזן סינן לעברה כי היא "תת-אדם" בזמן שעשתה את דרכה לרכבה - והיא השיבה לו בצרחות: "לא היית פה והיה לנו שקט, אתה עונש". חזן בתגובה: "היא התפרצה עליי". סדרני הכנסת היו עדים למקרה - וקצין הכנסת הפריד ביניהם. צפו בתיעוד התקרית

רק אתמול חזר ח"כ אורן חזן מהשעיה בת חודש - וכבר חולל סערה: אמש (שני) פרץ עימות קולני במיוחד בחניון הכנסת בין הח"כ מהליכוד לח"כית איילת נחמיאס-ורבין מהמחנה הציוני. העימות תועד על ידי ח"כ חזן - כשהדברים שאמר לח"כית בתחילת הסרטון הושמטו ממנו. צפו בתיעוד התקרית בחניון הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העימות בין השניים החל במהלך ישיבת המליאה אמש, אז פנה חזן לח"כ נחמיאס-ורבין , והחל להקניטה. לאחר שהדיון הסתיים, והח"כים התפזרו לבתיהם - המתין חזן לנחמיאס-ורבין בחניון הכנסת, בעודה עושה את דרכה לרכבה, ואז סינן לעברה: "איילת, חשבתי שאת בן אדם, אבל מתברר שאת תת-אדם" - כך לטענתה.

הח"כית ההמומה לא נותרה חייבת והשיבה לו בצרחות: "חודש לא היית פה והיה לנו שקט, אתה לא תדבר אליי ככה. אתה העונש של הליכוד". חזן השיב לה ואמר לה: "את מקנאה בי", וזו השיבה בחזרה: "במה יש לי לקנא? מה עשית בחיים שיגרום לי לקנא בך?".

עימות סוער. חזן ונחמיאס-ורבין (הדס פרוש, יונתן סינדל, פלאש 90)

חילופי הדברים הקולניים למדי בין השניים בחניון הכנסת נמשכו מספר דקות - עד שלמקום הוזעק קצין הכנסת, שנאלץ להפריד ביניהם. נחמיאס-ורבין הבהירה לו כי חזן היה זה שהחל בתקרית לאחר שכינה אותה "תת-אדם", בזמן שעשתה את דרכה לרכבה. היא צפויה להגיש תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת.

ח"כ חזן מצדו, טוען: "ישבתי ביציאת הח"כים, היא זרקה לי משפט: 'אתה בושה לליכוד ולכנסת' - והמשיכה ללכת". לדבריו, היא התפרצה עליו בזמן שניגש לרכבו. בפוסט בפייסבוק טענה נחמיאס-ורבין: "חזן חזר למשכן הכנסת להמשך מסכת הביזיונות המביש שלו. אין מדובר באדם המעוניין בעבודה עניינית למען ולטובת הציבור, אלא באדם המבזה את הכנסת, את מפלגתו, את נבחריו ואת הציבור כולו, תוך שהוא כופה את הפרובוקציות הזולות שלו על כולנו".

על התקרית אמרה: "לצערי, הפעם זו הייתי אני שעמדה מולו וברגע שהטעות הציבורית הזו ששמה אורן חזן פתחה לעברי בצעקות ללא כל פרובוקציה שאני 'תת אדם' ולאחר שסרב לדרישתי להתרחק ממני, ולא לפנות אליי בדברים, ואף המשיך ללכת אחריי בחניון, הגבתי בחריפות. רק אתמול נאמתי במליאה על פוליטיקה של פיוס ואני חיה לפי מה שאני מאמינה בו. הגיע הזמן לשים סוף לפארסה הזאת ולהחזיר את כבודה של הכנסת".

כאמור, רק בתחילת השבוע שב ח"כ אורן חזן לפעילות במליאת הכנסת ובוועדות - זאת לאחר שוועדת האתיקה החליטה להשעותו למשך חודש, עקב מספר תקריות מביכות להן גרם - בהן התקרית עם ח"כ קארין אלהרר, במהלכה לעג לנכותה.