בנט וכחלון מתנגדים ליוזמת נתניהו למנות עוד שני שרים מהליכוד

עימות חריף פרץ בישיבת הממשלה לאחר שהשניים הביעו התנגדות ליוזמת ראש הממשלה למנות את הנגבי ובגין לשני שרים נוספים מטעם הליכוד. כחלון אף לא הגיע לישיבת הקבינט וישיבת ראשי הקואליציה לאחר העימות

עימות חריף בממשלה (יונתן סינדל, פלאש 90, רויטרס)

עימות חריף בממשלה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעוניין למנות עוד שני שרים חדשים ממפלגתו במקום השרים דנון ושלום שפרשו - אלא שבנט וכחלון מתנגדים נחרצות למהלך. רצונו זה של נתניהו הוביל לעימות חריג בחריפותו הבוקר (ראשון) במהלך ישיבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

נתניהו מבקש למנות את חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין לשרים במקום דני דנון שעזב לתפקיד שגריר ישראל באו"ם וסילבן שלום, שפרש עקב החשדות נגדו. ראשי הבית היהודי וכולנו מתנגדים למהלך וטוענים כי הוא מנוגד להסכמים הקואליציוניים.

השניים טוענים כי מינויו של יעקב ליצמן לשר הבריאות היה על חשבון מינוי של שר נוסף לליכוד עליו הוסכם - וכי נתניהו אמר להם זאת, ולכן הם מסכימים רק למינוי שר אחד נוסף מהליכוד - צחי הנגבי.

בקרוב שר? ח"כ צחי הנגבי (Hadas Parush, פלאש 90)

כתוצאה מהעימות בין נתניהו לשניים, כחלון לא הגיע היום לישיבת הקבינט ולא לישיבת ראשי הקואליציה. בנוסף, על פי ההערכות, כחלון מעוניין במינוי ח"כ רחל עזריה לסגנית שר במשרד הכלכלה - וכי הדבר מגיע לסיעתו על פי ההסכמים הקואליציוניים.

ישוב לשולחן הממשלה? ח"כ בני בגין (חדשות 2)

על אף העימות שנחשב לחריג יחסית, הוא לא צפוי לסכן את ממשלת 61 הח"כים של נתניהו. בליכוד מסרו בתגובה להתנגדותו של כחלון למנות שני שרים נוספים מהמפלגה כחברים בממשלה כי הוא הסכים למהלך כבר לפני חודשים.