הבחירות בליכוד: אין יריב לנתניהו

האם הבחירות לראשות מפלגת השלטון יבוטלו? בשעה 12:00 נסגרה ההרשמה להתמודדות, ואיש לא הציג את מועמדותו מול נתניהו. כעת יצטרכו מוסדות המפלגה להחליט אם לבטל את הבחירות

אין לו יריב. ארכיון (עודד קרני, mako)

נתניהו נגד עצמו: ההרשמה להתמודדות על ראשות הליכוד נסגרה היום (ראשון), ואף חבר מרכז או חבר כנסת לא הכריז על התמודדותו מול נתניהו. בשלב זה לא ידוע אם הבחירות, שהוקדמו ביוזמת נתניהו ל-23 בפברואר, ייערכו או יבוטלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קיימת האפשרות שהקלפיות ייפתחו ותיערך בהן הצבעה בעד ונגד מועמדותו של נתניהו, אך הדבר כרוך בהוצאה כספית ואף יכול להוביל למבוכה לנתניהו אם חברי מרכז רבים יצביעו נגד מועמדותו. מוסדות הליכוד יצטרכו לדון בנושא בקרוב ולהחליט לגבי ההליך הראוי.

לפני שבוע וחצי אישר מרכז הליכוד את הקדמת הבחירות לראשות המפלגה, כפי שיזם ראש הממשלה - מהלך שצפוי להבטיח את נצחונו ועמידתו בראשות המפלגה עד 2023, ולהרחיק מהמעמד מתמודדים אפשריים בהם גדעון סער.

הקלפיות לא ייפתחו? ארכיון (חדשות 2)

נתניהו לפעילים: "צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש"

בכנס פעילים שנערך בחודש שעבר בראשון לציון, בהשתתפות השר גלעד ארדן וח"כ דוד ביטן, הסביר נתניהו מדוע החליט להקדים את הבחירות המקדימות להנהגת המפלגה - מהלך שלדבריו יחזק את הליכוד: "הרצוג אמר שישמור את נתניהו מאוחדת - כולם טובים, כולם כמובן ראויים, אבל אנחנו כנראה ראויים יותר ואני אומר את זה לא ברהב, אלא משכנוע פנימי עמוק - הליכוד מוביל את מדינת ישראל בדרך הנכונה ואנחנו צריכים להמשיך להוביל בענייני החברה, הכלכלה, הביטחון והמדיניות".

"אנחנו מובילים את המדינה בדרך אחראית ותקיפה, ואני מבקש מכם לעזור לי ולחבריי להמשיך את ההובלה הזו - אנחנו לא חוסמים אף אחד להתחרות", הוסיף. "ברוב המפלגות אין בכלל פריימריז - ללפיד אין, לכחלון אין, לליברמן אין, לדרעי גם אין פריימריז וייתכן שלאחרים גם אין אבל לא חשוב".

האירוע רב המשתתפים התקיים בביתו של שפי ששון, איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה, בראשון לציון. זוהי הפעם השלישית שנתניהו מגיע לביתו של ששון בשנה האחרונה כדי לדבר עם הפעילים הבכירים בליכוד.

"איש אינו יכול לתקוע לנו שאף על פי שהקואליציה הזו יציבה - והיא מאוד יציבה, אני חייב להגיד - אי אפשר לדעת מה יילד יום ולכן אנחנו צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש", סיכם נתניהו. "מנגד, אני אומר לכם שאם נעשה את הדבר הזה אנחנו נרחיק את הבחירות, נייצב את הקואליציה ונחזק את הליכוד. עשינו את זה בעבר ויצאנו נשכרים - חשוב לגמור את כל התהליכים הפנימיים עכשיו: בחירת יו"ר מרכז הליכוד עכשיו ובחירות יו"ר מפלגה חודשיים לאחר מכן".