הקרב על "חוק השבת" - בתוך הליכוד

החוק מעורר המחלוקת גורם להתנגדות גם בקרב חבריו למפלגה של היוזם ח"כ מיקי זוהר. יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן הצהיר כי לא יעלה את ההצעה להצבעה ואף הבטיח "לקבור" אותה. זוהר בתגובה: "אם המשמעת הקואליציונית לא מחייבת כעת, היא לא תהיה מחייבת גם בעתיד"

האם מתוך הליכוד יטרפדו את "חוק השבת" של חברם למפלגה מיקי זוהר? יושב ראש ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן (ליכוד) אמר בשיחה עם עוזרים של ראשי רשויות כי לא יעלה להצבעה את החוק, שקובע כי בית עסק שיעבוד בשבת וייתפס - ישלם קנס הגדול פי שלושה מהפדיון שלו באותה שבת ויהיה חשוף לתביעה אזרחית של בעלי עסקים מתחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא יהיה רוב להצעה והודעתי כי אקבור את ההצעה וכלל לא אעלה אותה. הוא לא ייושם כל עוד אני יושב הראש", הבטיח ח"כ ביטן.

ח"כ זוהר אמר בתגובה לדברים כי הוא אינו מאמין שביטן יטרפד הצעת חוק שהקואליציה תומכת בה, אך במידה וכן, ישקול את המשך דרכו בהצבעות עתידיות על חוקיו של ביטן. "אם במקרה הזה משמעת קואליציונית לא חלה, כך יהיה גם בעתיד", איים.

מוקדם יותר היום העריכו גורמים שונים בכנסת כי החוק שאמור לעלות להצבעה מחר בכנסת לא יעלה, בשל האיום של סיעת "כולנו" שלא לתמוך בו בעקבות יוזמה דומה של חברת הסיעה, חברת הכנסת רחל עזריה. לפי ההצעה שלה, לא ייתאפשר מסחר בשבתוות - אם גם יורחבו אפשרויות הבילוי ותותר תחבורה ציבורית בהפעלת הרשויות המקומיות באזורים החילוניים.