הערכה: "חוק השבת" לא יעלה להצבעה מחר

בכנסת מעריכים שההצבעה על החוק מעורר המחלוקת שיזם ח"כ מיקי זוהר תידחה, אחרי שסיעת "כולנו" איימה להפר את המשמעת הקואליציונית ולהצביע נגד, וח"כ רחל עזריה יזמה חוק משלה בנושא. עם זאת, ייתכן וגם ללא תמיכת הסיעה יהיה לחוק רוב בזכות ח"כים מהאופוזיציה

ההכרעה נדחית פעם נוספת (חדשות 2)

"חוק השבת" שמפלג את הקואליציה לא יעלה מחר (רביעי) להצבעה - כך מעריכים בכנסת. החוק, אותו יזם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), היה אמור לעבור מחר בתמיכת הקואליציה בקריאה טרומית, אולם חברים בסיעת "כולנו" מאיימים להפר את המשמעת הקואליציונית ולהצביע נגדו בשל הפגיעה בפעילות העסקים בשבת שמופיעה בהצעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ מיקי זוהר (יח"צ)
על פי ההערכות, זוהר יעכב את ההצעה בכמה שבועות - למרות שייתכן מאוד שיש לו רוב ללא תמיכת "כולנו", בזכות כמה חברי כנסת מהאופוזיציה. במקביל, ח"כ רחל עזריה (כולנו) מקדמת הצעת חוק משלה בנושא, ברוח אמנת גביזון-מידן. לפני כשבועיים דווח כי השניים מנהלים ביניהם מגעים במטרה להגיע לפשרה בנושא.

ח"כ רחל עזריה (פלאש 90)
על פי ההצעה של עזריה, אכן לא יותר מסחר במרכולים, חנויות וקניונים בשבתות - כפי שגורסת הצעתו של זוהר - אך כן יוגדלו אפשרויות הבילוי ותתאפשר תחבורה ציבורית בהפעלת הרשויות המקומיות באזורים חילוניים. זוהר הבהיר שהוא "מגיע לשיחות האלה בידיים נקיות ובלב חפץ", אך לצד זאת, הוא "לא מסכים לתחבורה ציבורית מטעם המדינה, אך מוכן לאפשרויות יצירתיות אחרות".

זוהר מחה על התנהלות חברות כנסת באופוזיציה, ובראשן מרב מיכאלי (המחנה הציוני), הפועלות לדחיית ההצעה: "המחנה הציוני חוששות מרון חולדאי ומתושבי תל אביב ולכן החליטו להצביע מחר נגד החוק שיזמתי - 'חוק יום המנוחה השבועי'. עצוב לי שבשל שיקולים פוליטיים הן פועלות בניגוד לעמדות הסוציאליות בהן התבשמו בכל פעם מחדש".