דיין: לבני פועלת לביטול המינוי שלי לשגריר

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר האשים בחשבון הטוויטר שלו את חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ואת ציפי לבני בניסיון לטרפד את מינויו לשגריר ישראל בברזיל. לבני: "מה שגורם נזק לישראל אינו המינוי שלך אלא מדיניות הממשלה"

"14 ח"כים פעלו לביטול המינוי", דיין (פלאש 90)

סערת מינויו של דני דיין לשגריר בברזיל מתגלגלת שוב אל הפוליטיקה הישראלית לאחר שדיין האשים את חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ואת ציפי לבני בטרפוד כניסתו לתפקיד. "14 ח"כים פעלו ללא לאות נגד המינוי שלי בברזיל, 13 חברי הרשימה המשותפת וציפי לבני אחת", צייץ דיין היום (שני) בחשבון הטוויטר שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלטונות ברזיל מעכבים כבר למעלה משלושה חודשים את מינויו של דיין, בין השאר בשל תפקידו הקודם כיושב ראש מועצת יש"ע. רק לאחרונה, מתח דיין ביקורת מרומזת על התנהלות הממשלה בנושא ואמר כי "אסור להשלים עם התקדים הזה בו מחרימים".

אלא שכעת, דיין האשים את במובהק את לבני בסיכול מינויו לצד חברי הכנסת מהרשימה המשותפת, דבר שגרר באופן כמעט מידי תגובה מצדה של לבני עצמה. "דני, לא פעלתי נגד המינוי", ענתה. "אני בעד שגרירים ראויים ומוכשרים שמייצגים את הממשלה ואתה בוודאי כזה".

לבני הוסיפה: "מה שגורם נזק לישראל אינו המינוי שלך אלא מדיניות הממשלה, כפי שגם אמרתי בראיון, אבל אתה לא צריך לשלם את המחיר. אני בעד שהממשלה תתעקש על המינוי אם הוא מייצג את עמדותיה".

"אתה לא צריך לשלם את המחיר", לבני (רויטרס)

דיין הודה ללבני על תשובתה, אך כמובן שהדבר לא ריצה אותו. "כפי שאמרתי לך בעבר לא זה מה שהברזילאים יכלו להבין משפע ראיונותיך, יחידה בזירה, בכל התחנות. אך זו זכותך!", אמר דיין.