יו"ר האופוזיציה הרצוג תוקף: "נתניהו עייף, דווקא כעת הזמן למו"מ"

יממה לאחר הפיגוע הקטלני בלב תל אביב בו נרצחו שני ישראלים, התארח יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג באירוע "שבתרבות" בו קרא לעשות ככל הניתן לתפוס את הרוצח. באירוע מתח ביקורת על תפקודו של נתניהו: "הוא כבר עייף, אין לו מה להציע לציבור.יש לנהל מו"מ דווקא בתקופה כזו". הליכוד בתגובה: "בוז'י מבזה את תפקידו"

"לנתניהו נגמר הסוס, דווקא כעת הזמן למו"מ": יממה לאחר פיגוע הירי הקטלני בלב תל אביב בו נרצחו שני ישראלים, הגיע היום (שבת) יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, לאירוע "שבתרבות" בתיאטרון הבימה בעיר, בו מתח ביקורת על מדיניות הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נתניהו עייף, הוא גמר את הסוס ונשחק ואין לו יותר מה להציע לציבור", אמר הרצוג, "בסופו של יום, גל הטרור צריך להסתיים או במהלך ביטחוני או בצעדים מדיניים. זהו עידן של מהפכה אזורית ושל זרמים אסלאמיים קיצוניים קשים באזור בדמות דאע"ש, חיזבאללה, אירן ועוד".

"אנחנו שרויים בגל הטרור הזה כבר כמה חודשים והתפקוד האזרחי הוא מרשים והפסיכולוגיה האנושית עובדת בצורה מדהימה, אבל מאחר ומדובר במפגעים בודדים ולא בפעילות טרור ארגונית סדירה, זה מצריך תפיסה ביטחונית אחרת", הדגיש.

הרצוג גילה כי הוא מכיר חלק מבני משפחת המפגע שביצע את זממו אמש ברחובות תל אביב: "בניגוד לניסיון לתייג את היישוב שממנו הגיע כבעייתי, הרי שבפועל נמצאים שם אנשים טובים, אקדמאים ומשכילים. ברור שפיגוע כזה יכול להצית באחת את השסע בין היהודים לערביי ישראל ואני מקווה שנגלה את האחריות והאיפוק הנדרשים, לפחות עד שנבין בדיוק את המניע שעמד מאחורי המעשה הבזוי הזה."

"יש לפתוח כעת במהלך מדיני נרחב"

הרצוג קרא לפתוח דווקא כעת במשא ומתן עם הפלסטינים: "אני לא אומר שמהלך מדיני יכול לשים סוף לג'יהאד האסלאמי, אבל בהחלט יכול להביא את הגורמים המתונים להוקיע אותו. חלק מפעילות הטרור נעשית בזיקה ישירה לסכסוך הישראלי-פלסטיני וחלק היא תוצר של שטיפת מוח ג'יהאדיסטית קיצונית. אך דווקא עכשיו זה הזמן למו"מ עם הפלסטינים ועם הגורמים המתונים באיסלאם ובאזור כולל מדינות כמו ירדן, מצרים, סעודיה ומדינות המפרץ".

"הציבור הישראלי חרד בשל טפטוף ארוך שנים של הפרדיגמה לפיה "על חרבך תחיה" ו"אין לנו פרטנר", אבל לי יש חובה אמיתית להציג חלופה ואני והמחנה שאני עומד בראשו הם החלופה היחידה לשלטון נתניהו", הוסיף וגילה כי הוא עושה מאמצים להקים גוש דגול ככל האפשר לקראת הבחירות הבאות, שהעריך שיתקיימו כבר במהלך השנה הנוכחית.

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של הרצוג: "בוז'י מבזה את תפקיד יו"ר האופוזיציה. פחות מיממה אחרי פיגוע קשה בתל אביב ועוד בזמן שכוחות הביטחון פועלים בכל החזיתות במטרה ללכוד את המחבל, במקום להתייצב מאחורי כוחות הביטחון והממשלה, יור האופוזיציה מבקש לקושש עוד כמה קולות בשמאל ומציע לנו שוב - וויתורים ונסיגות. זאת לא לא אחריות ובטח שלא מנהיגות - זאת עסקנות".