מיוחד | עימות בוואטסאפ: מנכ"ל רשת המרכולים נגד הח"כ שמאחורי "חוק השבת"

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד רוצה לסגור את המרכולים והחנויות האחרות שפתוחות בשבת ("זו חוסר התחשבות בכּלל"). קובי כהן, מנכ"ל רשת מרכולים שמפעילה 8 סניפים בשבת, רוצה למכור גם בסופי שבוע ("זה חוק רע, המניע הוא דאגה לסקטור מזערי"). מה קרה כששניהם נפגשו לעימות בוואטסאפ של חדשות 2 Online?

האם בקרוב ייסגרו לחלוטין כל המרכולים, חנויות האופנה ושאר בתי העסק שאינם מקומות בילוי ומסעדות ביום שבת? בכנסת עמלים על ניסוח "חוק יום המנוחה השבועי", אותו יזם מ"מ יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, מגובה בבעלי מכולות שלא פותחים בשבת. מנגד עומדים על רגליהם האחוריות חלק מבעלי העסקים שחנויותיהם ייסגרו וחלקים בציבור שרוצים להשאיר את המקומות האלה פתוחים. ביניהם שוב נפערת התהום בדיון על צביונה היהודי-חילוני של מדינת ישראל שגולש מהר מאוד לפוליטיקה - ואל הוואטסאפ של חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוב הציבור מתנגד למה שמכונה "חוק השבת" במתכונתו המוצעות - כך עולה מסקר ערוץ הכנסת שערך השבוע מכון "מדגם" בהנהלת ד"ר מינה צמח. 61% סבורים שיש להחיל את החוק רק ביישובים ובשכונות חרדיות. 67% רוצים לאפשר לעסקים במתחמי הקניות להישאר פתוחים בשבת.

הפגשנו בקבוצת וואטסאפ את שני הצדדים בוויכוח הזה - מצד אחד יוזם החוק ח"כ זוהר ומולו קובי כהן, מנכ"ל רשת המרכולים סופר יודה שמפעילה תשעה סניפים, שמונה מהם פתוחים בשבת. בין דיונים במליאה ופגישות עבודה, הם התווכחו אחד עם השני.

כך התנהל העימות ביניהם: