יצחקי: "נוימן רברבן חסר גבולות"

בשיחה עם דוריה למפל וליאור פרידמן מגיב מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי לתחקיר "דני יסדר". בתחקיר נראה יצחקי מבטיח כי "יעביר" את המוצר הפיקטיבי של חדשות 2 למרות התנגדות הגורם המקצועי, ונראה כי הוא מקיים קשרי ידידות עם נוימן. בשיחה הוא טוען "לא היה ולא נברא", ומכחיש כי התכוון להעביר את המוצר

חלקו השני של התחקיר "דני יסדר" ששודר אמש (רביעי) חשף את שיטת הפעולה של הפרשן דני נוימן במשרד התחבורה. במרכז הפרק עומדת הפגישה שארגן נוימן לתחקירן שלנו עם מנכ"ל המשרד עוזי יצחקי. בריאיון מיוחד לחדשות 2 מגיב יצחקי לראשונה על התחקיר: "נוימן רברבן חסר גבולות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה שקיים עוזי יצחקי בחדשות הלילה עם דוריה למפל וליאור פרידמן, הכחיש את כל המיוחס לו בתחקיר וטען שלא התכוון כלל להעביר את המוצר, כפי שמשתמע מהכתבה. "אני לא אעביר שום מוצר, יש ועדה שבודקת, וזה צריך לעבור טכניון ומכון התקנים, בהליך מסודר כמו כל מוצר תעבורתי", הסביר. כשנשאל מדוע תועד אומר שיעביר את המוצר למרות שהגורם המקצועי אמר שהוא מיותר ענה: "הוא לא היה עובר, אם תשימו לב אני בפגישה עוד רגע עומד להתפוצץ מצחוק".

עוד ביקש להבהיר כי אין לו כל קשר אישי עם דני נוימן, שטען בפני התחקירן כי יצחקי התקשר אליו אחרי הפגישה והבטיח לעכב עבורו פרויקטים מתחרים. "לא היה ולא נברא, לא התקשרתי לדני נוימן לאחר הפגישה, אני גם לא דיברתי איתו לפני הפגישה. מי שקבעה את הפגישה זאת הפקידה", הדגיש. יצחקי טען כי הוא נפגש עם נוימן רק פעמיים, פעם אחת לפני הפגישה המתועדת. עם זאת, התקשה להסביר כיצד ידע נוימן שהוא היה במשחק הכדורגל עליו הם מדברים בתחילת הפגישה, בשיחה שנשמעת בין מכרים טובים.

בתגובה הרשמית שנמסרה ממשרדו ביקשו להבהיר כי "יצחקי מעולם לא היה חבר מפלגה או גוף בוחר ואין לו כל זיקה לגורם פוליטי כזה או אחר. במהלך כהונתו הנהיג יצחקי מדיניות דלת פתוחה לחדשנות ולכן הוא קשוב באופן ישיר לגורמים עסקיים ואזרחיים".

התגובה הרשמית גם מבקשת להסביר כיצד התאפשרה בכלל הפגישה עם נוימן והלקוח שלו. על פי ההודעה הרשמית נטען כי נוימן הציג את הפגישה בפני מנהלת לשכת המנכ"ל כ"אישית ובהולה, ותוך ניצול לרעה של אדיבותה". "הפגישה מציגה ניצול ציני, שקרי וחסר אחריות של רברבן חסר גבולות שעשה שימוש לרעה בכוונה טובה במשרד ורצון לסייע", לשון התגובה.