הצעת החוק נפלה: גיל העבודה המותר לא יירד ל-13

לאחר דיון סוער במליאה, נפלה הצעת החוק של ח"כ יפעת שאשא ביטון, שנועדה להוריד את גיל העבודה המותר בישראל מ-14 ל-13. יו"ר האופוזיציה הרצוג: "נפילת החוק שמנסה להחזיר אותנו שנות דור אחורה בנושא עבודת ילדים - ניצחון חברתי ברור"

הצעת החוק להורדת גיל העבודה נפלה (חדשות 2)

גיל העבודה המותר בישראל לא יירד: הצעת החוק של ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) שנועדה להוריד את גיל העבודה מ-14 ל-13 נפלה היום (רביעי) לאחר דיון סוער במליאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גם ראש הממשלה נתניהו הובא למליאה על מנת להצביע ולמנוע את הפלת החוק - אלא שהדבר לא סייע ביד הקואליציה, ובהצבעה הושג תיקו 43 - מה שהוביל לכך שההצעה נפלה ולמחיאות כפיים ותשואות מספסלי האופוזיציה. זהו ההפסד החמישי שסופגת הקואליציה הצרה של נתניהו מאז הוקמה במאי האחרון.

"האופוזיציה שוב הפילה חוק מיותר ומסוכן של הקואליציה", אמר יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, לאחר שנודע כי החוק לא עבר. "נפילתו של החוק שמנסה להחזיר אותנו שנות דור אחורה בנושא עבודת ילדים הוא ניצחון חברתי ברור לאופוזיציה".

החוק התייחס לחופשות של בני הנוער ממערכת החינוך ונועד לספק לצעירים תעסוקה ולמנוע מהם שוטטות ברחובות. ח"כ שאשא ביטון סברה כי יש לשנות את החוק שנחקק בשנות ה-50, כיוון שחל שינוי בקרב בני הנוער וכי הם מסוגלים להשתלב מוקדם יותר בשוק העבודה. עוד טענה יוזמת החוק שנפל, כי יש צורך כלכלי ליציאה לעבודה בגיל מוקדם יותר במשפחות רבות.