חיים כץ - יו"ר מרכז הליכוד. הפריימריז יוקדמו

2,891 חברי מרכז הליכוד הצביעו היום בעד יוזמת ראש הממשלה להקדמת הבחירות לראשות הליכוד - מהלך הצפוי לבצר את שליטתו במפלגה עד 2023. בנוסף, הצביעו 82% חברי מרכז המפלגה על מינוי שר הרווחה חיים כץ ליו"ר חדש כמחליף לדני דנון, שמונה לשגריר ישראל באו"ם

הקדמת הבחירות אושרה (פייסבוק)

ניצחון לנתניהו: מרכז הליכוד אישר היום (שלישי) את הקדמת הבחירות לראשות המפלגה, כפי שיזם ראש הממשלה - מהלך שצפוי להבטיח את נצחונו ועמידתו בראשות המפלגה עד 2023, ולהרחיק מהמעמד מתמודדים אפשריים בהם גדעון סער. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, נתניהו שואף לקיים את הבחירות כבר בסוף פברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, חברי מרכז הליכוד בחרו היום את שר הרווחה חיים כץ ליושב ראש חדש למרכז הליכוד, תפקיד עליו התמודד מול יו"ר הקואליציה צחי הנגבי, סגן שר הפנים ירון מזוז וח"כ דודי אמסלם - יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה. כץ ייכנס לתפקיד במקומו של דני דנון, שמונה לשגריר ישראל באו"ם. בסך הכל שיעור ההצבעה היה גבוה - 82%, כלומר 2,891 מתוך 3,532 חברי מרכז הליכוד מימשו את זכות ההצבעה שלהם.

שר התחבורה ויו"ר מזכירות הליכוד, ישראל כ"ץ, בירך על התוצאות. "ברכות לחיים כץ על ניצחונו בבחירות ליו"ר מרכז המפלגה. נתניהו ניצח. חיים כץ ניצח. הליכוד ניצח. ביחד נצעיד את הליכוד לניצחון", אמר.

נתניהו לפעילים: "צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש"

יו"ר מרכז הליכוד החדש, השר כץ (FLASH 90)
בכנס פעילים שנערך שלשום בראשון לציון, בהשתתפות השר גלעד ארדן וח"כ דוד ביטן, הסביר נתניהו מדוע החליט להקדים את הבחירות המקדימות להנהגת המפלגה - מהלך שלדבריו יחזק את הליכוד: "הרצוג אמר שישמור את נתניהו מאוחדת - כולם טובים, כולם כמובן ראויים, אבל אנחנו כנראה ראויים יותר ואני אומר את זה לא ברהב, אלא משכנוע פנימי עמוק - הליכוד מוביל את מדינת ישראל בדרך הנכונה ואנחנו צריכים להמשך להוביל בענייני החברה, הכלכלה, הביטחון והמדיניות".

"אנחנו מובילים את המדינה בדרך אחראית ותקיפה, ואני מבקש מכם לעזור לי ולחבריי להמשיך את ההובלה הזו - אנחנו לא חוסמים אף אחד להתחרות. ברוב המפלגות אין בכלל פריימריז - ללפיד אין, לכחלון אין, לליברמן אין, לדרעי גם אין פריימריז וייתכן שלאחרים גם אין אבל לא חשוב", הוסיף בעקיצה לחבריו לשולחן הממשלה.

האירוע רב המשתתפים התקיים בביתו של שפי ששון, איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה, בראשון לציון. זוהי הפעם השלישית שנתניהו מגיע לביתו של ששון בשנה האחרונה כדי לדבר עם הפעילים הבכירים בליכוד.

"איש אינו יכול לתקוע לנו שאף על פי שהקואליציה הזו יציבה - והיא מאוד יציבה, אני חייב להגיד - אי אפשר לדעת מה יילד יום ולכן אנחנו צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש. מנגד, אני אומר לכם שאם נעשה את הדבר הזה אנחנו נרחיק את הבחירות, נייצב את הקואליציה נחזק את הליכוד. עשינו את זה בעבר ויצאנו נשכרים - חשוב לגמור את כל התהליכים הפנימיים עכשיו: בחירת יו"ר מרכז הליכוד עכשיו ובחירות יו"ר מפלגה חודשיים לאחר מכן", סיכם.