"גם דוד רוזן יודע שהוא הגזים"

פרשת הולילנד: ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי לא יישב בכלא. מייסד "יד שרה" וחתן פרס ישראל הלך לכותל לאחר החלטת שופטי העליון וחגג את ההקלה המשמעותית בעונשו. "כאשר מישהו נותן תרומה למוסד צדקה, לחשוב שזה שוחד? זה ליקוי מאורות", אמר לחדשות 2

אחרי שכל היום רקד, שמח והתחבק - אורי לופוליאנסקי מדבר: "אני מקווה שהשופט דוד רוזן שומע את הדברים, אני חושב שגם הוא יודע שהוא הגזים", אמר ראש עיריית ירושלים לשעבר בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיבלתי הרבה, הרבה, הרבה אהבה", הוא סיפר לאחר ששופטי העליון החליטו לקצר את עונשו משש שנות מאסר לשישה חודשי עבודות שירות. "אפילו היה קשה לי לנסוע. נסעתי מבית המשפט לכותל להתפלל ולהודות להשם, ובדרך צפצופים, נהגי מוניות, אוטובוס עצר. עם ישראל, יש לו לב מרגיש".

בריאיון סיפר לופוליאנסקי כי הוא היה משוכנע מלכתחילה בצדקת דרכו. "ידעתי שהקדוש ברוך הוא מנהל את העולם וידעתי שידיי נקיות", הוא אמר. "הרי השקפת עולמי היא שכאשר מישהו נותן למוסד צדקה, מוסד חסד כמו 'יד שרה' ובא ואומר 'אני נותן תרומה', לחשוב שזה שוחד? זה ליקוי מאורות".

"לא קיבלתי שום דבר לכיסי", הוא הוסיף, "אפילו לא ניתנה לי האפשרות להיות השליח. הוא לא נתן לי שום דבר, לא העברתי. הוא בא לסניף הרצליה ולסניף ירושלים ותרם בצורה גלויה, קיבל קבלה".

"גם הוא יודע שהוא הגזים". דוד רוזן (יותם רונן)

על מצבו הבריאותי: "הקב"ה ייתן לנו בריאות וכוח"

על עד המדינה המנוח, שמואל דכנר ז"ל, הוא ביקש שלא להרבות במילים, אבל אמר כי העובדה שהפרקליטות בחרה בו לשמש עד מדינה היא בגדר שערוריה. "זה דבר שבוודאי כשהפרקליטות תתן לבדוק את עצמה, בוודאי שגם הדבר הזה ייבדק".

חשוב להדגיש שההרשעה בשוחד נותרה על כנה, ורק העונש השתנה באופן דרמטי. השופטים התחשבו מאוד במצבו הבריאותי המורכב והקשה של לופוליאנסקי. "הקדוש ברוך הוא ייתן לנו בריאות וכוח ונמשיך לעשות למען העם", הוא אמר כשנשאל על מצבו הרפואי.

דבר אחד שימח את לופוליאנסקי יותר מכל: העובדה שארגון הצדקה שייסד לפני עשרות שנים ושאליו הועברו כספי השוחד, יצא מהפרשה ללא פגע. "'יד שרה' נשארה בעיני הרבים, בעיני העם בישראל, כמוסד נאמן וטוב ועוזר והוא לא נכווה בשום דבר. השם של אורי לופוליאנסקי לא חשוב, 'יד שרה' היא המותג החשוב שעוזר לעם ישראל".

שעות ספורות אחרי שהוחלט שלא יישלח לכלא, לופוליאנסקי כבר ניהל ישיבה שבה דנו על מבנה חדש לעוד סניף של הארגון. במשרדו אמרו בחיוך שהוא בעצם החל כבר היום, כאן, בעבודות השירות שנגזרו עליו.