החרם של החרדים נגד הח"כ הגאה

חבר הכנסת הגאה מהליכוד אמיר אוחנה הושבע הערב, אלא שלא כל חברי הכנסת מצאו לנכון להיות נוכחים במעמד החגיגי. שתי סיעות אף נעדרו באופן גורף – ש"ס ויהדות התורה. "חוששים שהוא יפעל לקידום יוזמות הנוגעות לקהילה הגאה", הסבירו ביהדות התורה. בש"ס הבהירו: ההיעדרות לא הייתה מכוונת

חבר הכנסת הטרי אמיר אוחנה (הליכוד), המהווה חבר כנסת ראשון מהקהילה הגאה המשתייך למחנה הימין, הושבע הערב (שני) במליאת הכנסת. במעמד זה נכחו נציגים מכל סיעות הבית, פרט לשתי הסיעות החרדיות - ש"ס ויהדות התורה. בסה"כ 13 חברי כנסת שנעלמו בבת אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם ביהדות התורה אישר בשיחה עם חדשות 2 כי בישיבת הסיעה סוכם לנקוט כלפי אוחנה במדיניות של התעלמות - בהשבעה ובמהלך הקדנציה. "ההתנגדות אינה אישית", אמר הגורם, "אבל הוא חבר כנסת מהקואליציה ואנחנו מאוד חוששים שהוא יפעל לקידום יוזמות הנוגעות לקהילה הגאה, וביהדות התורה מתנגדים להם".

במפלגת ש"ס, לעומת זאת, טענו שהיעדרותם הגורפת לא הייתה מכוונת, וכי כל חברי הסיעה לא נכחו בזמן השבעתו של אוחנה כיוון שהם לא ידעו באיזו שעה בדיוק תיערך ההשבעה.

אגב, גם ח"כ בצלאל סמוטריץ', שבעבר היה ממארגני מצעד הבהמות נגד הקהילה הגאה, לא השתתף בהשבעתו של אוחנה הערב. אולם בתשובה לחדשות 2 הוא טען שגם הוא לא ידע מתי ההשבעה. הוא איחל הצלחה לאוחנה לאחר ההשבוע ואמר שאין לו ספק כי השניים יעבדו יחד הרבה.