תיעוד: כך מצדיק ראש הממשלה את הקדמת הפריימריז

בתיעוד מכנס פעילים מסביר נתניהו את החלטתו לקיים את הבחירות לראשות הליכוד בפברואר: "אם נעשה את הדבר הזה נרחיק את הבחירות, נייצב את הקואליציה ונחזק את הליכוד". הוא עקץ את המפלגות האחרות שכלל לא מקיימות פריימריז ולגלג על המחנה הציוני. צפו

הקמפיין של נתניהו בליכוד יצא לדרך: כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online, ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש להקדים את הבחירות המקדימות (הפריימריז) בליכוד. השבוע יצביעו חברי המרכז על הצעתו לקיים את הבחירות לראשות המפלגה כבר בסוף פברואר, וכעת נחשף כיצד נתניהו "עושה נפשות" למען היוזמה שלו - ומפנה זמן מהלו"ז העמוס כדי לתדרך פעילים לתמוך בהצעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכנס פעילים בראשון לציון, בהשתתפות השר גלעד ארדן וח"כ דוד ביטן, הסביר נתניהו מדוע החליט להקדים את הבחירות המקדימות להנהגת המפלגה - מהלך שצפוי לדחוק את חלק ממתחריו האפשריים כגון גדעון סער: "הרצוג אמר שישמור את נתניהו מאוחדת – כולם טובים, כולם כמובן ראויים, אבל אנחנו כנראה ראויים יותר ואני אומר את זה לא ברהב, אלא משכנוע פנימי עמוק – הליכוד מוביל את מדינת ישראל בדרך הנכונה ואנחנו צריכים להמשך להוביל בענייני החברה, הכלכלה, הביטחון והמדיניות".

האירוע רב המשתתפים התקיים בביתו של שפי ששון, איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה, בראשון לציון. זוהי הפעם השלישית שנתניהו מגיע לביתו של ששון בשנה האחרונה כדי לדבר עם הפעילים הבכירים בליכוד. 

"לכחלון ודרעי אין פריימריז"

ראש הממשלה המשיך ומתח ביקורת מרומזת על חבריו לממשלה: "אנחנו מובילים את המדינה בדרך אחראית ותקיפה, ואני מבקש מכם לעזור לי ולחבריי להמשיך את ההובלה הזו – אנחנו לא חוסמים אף אחד להתחרות. ברוב המפלגות אין בכלל פריימריז – ללפיד אין, לכחלון אין, לליברמן אין, לדרעי גם אין פריימריז וייתכן שלאחרים גם אין אבל לא חשוב".

ברמיזה למחנה הציוני הוסיף: "במפלגה אחת היו רוצים להרחיק את הפריימריז ואנחנו רוצים להקדים אותם – לא במובן שנוגד את החוקה, שאומרת עד חצי שנה לפני הבחירות צריך לקיים את הפריימריז".

האם נתניהו יזכה ברוב גדול? (רויטרס)

"יש סושי מאחור"

עוד הסביר ראש הממשלה כי למרות הלכידות בממשלה, הקדמת הבחירות ליו"ר המפלגה - בהן הוא צפוי לזכות ברוב גדול - תחזק את שלטון הליכוד ואת הממשל: "איש אינו יכול לתקוע לנו שאף על פי שהקואליציה הזו יציבה  - והיא מאוד יציבה, אני חייב להגיד - אי אפשר לדעת מה יילד יום ולכן אנחנו צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש. מנגד אני אומר לכם שאם נעשה את הדבר הזה אנחנו נרחיק את הבחירות, נייצב את הקואליציה נחזק את הליכוד. עשינו את זה בעבר ויצאנו נשכרים – חשוב לגמור את כל התהליכים הפנימיים עכשיו – בחירת יו"ר מרכז הליכוד עכשיו ובחירות יו"ר מפלגה חודשיים לאחר מכן".

"צריך לסיים עם הכל ולהיות מאוחדים ומלוכדים כדי להמשיך להוביל את מדינת ישראל לטובת הליכוד, לטובת מדינת ישראל, ולכן אני מבקש מכם לבוא מחרתיים ולהצביע בעד ההצעה שהיא בעד הליכוד ובעד המדינה". את דבריו סיים במשפט הבא: "אני מאוד מודה לכם ויש סושי מאחור".

אחד הדוברים בכנס בירך את נתניהו: "אין יום שאנחנו לא מתפללים עליו שיצליח, ובעזרת השם אנחנו תמיד מתפללים שיעלה מעלה-מעלה. בעזרת השם, אני גוזר עליך 12 שנה ראש הממשלה. הפריימריז בשבילו כבר לא קיים – אני חלמתי שהוא יהיה גם הנשיא של מדינת ישראל, שני תפקידים שבעזרת השם הוא יקבל אותם. תמיד יהיה בעזרת השם לראש ולא לזנב", והוסיף איחולי בריאות והצלחה למשפחת נתניהו.