השר אריאל על הקיצונים מהימין: "אנרכיסטים שתורתם אינה תורתנו"

השר מהבית היהודי, שספג ביקורת על יחסו לימין הקיצוני, מתנער ממנו. "אני חושב הפוך מהם", אמר. על הביקורת שספג מיעלון: "מקווה שיחזור בו ויתנצל". ומה הוא חושב על עינויים בשב"כ?

משנה כיוון? שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) הגיב הבוקר (ראשון) למתקפה שהשמיע אמש שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נגד הבית היהודי בתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח, והבהיר כי הוא אינו נותן יד לתומכים ברצח המשפחה הפלסטינית בדומא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"להבנתי, אין אף אחד שחושב שאפשר לעשות טרור ולרצוח אנשים, לא משנה מה זהותם או מינם", אמר אריאל בריאיון לרזי ברקאי ב"מה בוער" בגל"צ. "אני, כשר, חוטף ביקורת מאותם אנרכיסטים, אולי יותר מאשר האחרים שחוטפים".

"תורתם אינה תורתנו", הוסיף אריאל. "אין להם רבנים, אל תחשבו שיש להם רבנים. אין להם מישהו שהם 'שמים עליו'. אנחנו חושבים הפוך מהם". השר אף אמר כי למיטב הבנתו, ככל ששמע התבטאויות של ראש הממשלה ושר הביטחון, האחראים לרצח בדומא הם יהודים.

"שיטות החקירה של השב"כ צריכות להיבדק"

עם זאת, אריאל שב וטען כי צריך לאפשר ביקורת על השב"כ. "שיטות החקירה והתלונות שהיו על החקירה צריכות להיבדק בוועדת שרים לענייני שב"כ", אמר. הוא גם חזר וקרא לסגור את המחלקה היהודית בארגון, "בדיוק כפי שאף אחד לא דורש מהמשטרה להקים מחלקה ערבית".

הדברים נאמרו הבוקר לאחר שאמש תקף שר הביטחון יעלון את אנשי הבית היהודי. "הייתי נזהר מלהטיל כתם על כל ההתיישבות והציונות הדתית, אבל בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש", אמר יעלון לחדשות 2. "כשממצמצים בשאלה של שלטון החוק, מבנייה בלתי חוקית דרך התקפות עליי, למשל, כולל של שרים וחברי כנסת, ועד הרמת קול או יד על בית המשפט העליון - אז צעירים בני תשחורת שאצלם הדברים הם שחור ולבן מבינים שאולי זה בסדר לזרוק אבנים ושקיות שתן על שוטרים וחיילים, ולנקב צמיגי משטרה".

על הדברים הללו, אמר הבוקר בתגובה אורי אריאל: "לפי דעתי יעלון הוא בימין, לפי דעתי הוא גם האחראי על האזור הזה ועל מה שקורה בו, מבחינות רבות. שלישית, אני לא מקבל את דבריו במהותם, ורביעית - אני אומר לשר הביטחון: אתה רוצה להגיד משהו לי או לחבריי? דבר איתנו ישירות, לא דרך התקשורת. פניתי אליו שנדבר, אני מקווה שכך נעשה ושהוא יחזור בו ויתנצל על הדברים שלו".