בנט נגד יעלון: "אני ימני גאה"

בבית היהודי משיבים במתקפה לדברי השר יעלון, שטען כי בציונות הדתית "בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש": לאחר שהשרה שקד האשימה את יעלון בניסיון לגרוף רווח פוליטי, השר בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "מי שינסה לנצל פוליטית את מקרה דומא - ימצא אותי מולו", בצירוף צילום מסך מדברי יעלון

שר החינוך נגד שר הביטחון (פלאש 90)

יושב ראש "הבית היהודי" ושר החינוך נפתלי בנט יוצא נגד שר הביטחון משה יעלון, ומצהיר בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא "ימני גאה". לדברי בנט, "כפי שהייתי הראשון לצאת נגד מרצחי דומא, כך אהיה גם הראשון שיוצא נגד ניצול ציני של התקשורת ופוליטיקאים מסוימים של הארוע כדי להשתיק או להשחיר את המחנה הלאומי כולו".

עוד באותו נושא:

שקד נגד יעלון: "מנסים לגרוף רווח מהטרור היהודי"

פרסום ראשון: תוגברה האבטחה סביב השר בנט

יעלון: "תוקפי השב"כ נותנים יד לרוצחים"

ההערכה: "כתבי אישום בפרשת דומא - השבוע"

השר המשיך והצהיר כי "המחנה הלאומי מספיק רחב, חסון, אמיץ ומוסרי כדי לבוא חשבון פנימי עם התופעות שהולידו את דומא. מי שינסה לנצל פוליטית את מקרה דומא - ימצא אותי מולו. בלי למצמץ". עוד הדגיש כי "לכל חברינו במחנה הלאומי ובציונות הדתית - לא נוריד את הראש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהסבר לדבריו צירף בנט בתגובה לפוסט צילום מסך מהתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח, בו מופיע הכיתוב "יעלון נגד הבית היהודי". בתוכנית אמר השר יעלון כי "הייתי נזהר מלהטיל כתם על כל ההתיישבות והציונות הדתית, אבל בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש".

לדברי השר יעלון, "כשממצמצים בשאלה של שלטון החוק, מבנייה בלתי חוקית דרך התקפות עליי, למשל, כולל של שרים וחברי כנסת, ועד הרמת קול או יד על בית המשפט העליון - אז צעירים בני תשחורת, שאצלם הדברים הם שחור ולבן, מבינים שאולי זה בסדר לזרוק אבנים ושקיות שתן על שוטרים וחיילים, ולנקב צמיגי משטרה".

גם שרת המשפטים איילת שקד יצאה נגד דברי יעלון, ובאומרה כי "צר לי שמנסים לגרוף רווח פוליטי מהמצב הזה". שקד הדגישה כי ראש מפלגתה בנט "היה הראשון שהתייצב בצורה הכי נחרצת ונתן גינוי לתקיפת השב"כ וכוחות הביטחון, וקרא ל'תג מחיר' מעשה לא מוסרי ולא יהודי. נתנו את כל ההסמכה לכוחות הביטחון לפעול בעניין".

"שלא ינסו להשחיר ציבור שלם, ציבור משרת ותורם, את כל הציונות הדתית בגלל קבוצת אנרכיסטים טרוריסטים", הוסיפה בראיון לחדשות סוף השבוע. "גם יעלון יודע שמדובר בכמה עשרות שלא נשמעים למרות חינוכית, רבנית ובטח לא לנו".