שקד נגד יעלון: "מנסים לגרוף רווח מהטרור היהודי"

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לחקירת השב"כ בפרשת דומא ("בדקתי, והכל נעשה לפי חוק") - ומתחה ביקורת על בכירים אחרים במערכת הפוליטית שלדבריה "מנסים להכתים ציבור שלם". צפו בריאיון המלא והטעון

קרב נוסף בממשלה - שר הביטחון נגד בכירי הבית היהודי ולהיפך: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מתח הערב (שבת) ביקורת חריפה על בכירים בימין ובציונות הדתית, שלדבריו יצאו בקמפיין נגד השב"כ בפרשת דומא ("שמענו בקבינט שרים מסוימים, וגם בחוץ שמענו אנשים שמטילים ספק לגבי הסיפור בדומא"). למרות שלא נקב בשמות, בבית היהודי פירשו את הדברים כמתקפה כלפיהם והשיבו אש: שרת המשפטים איילת שקד התייצבה באולפן חדשות 2 ואמרה כי מדובר ב"ניסיון לייצר מצב לצרכים פוליטיים".

עוד באותו נושא:

פרסום ראשון: תוגברה האבטחה סביב השר בנט

יעלון: "תוקפי השב"כ נותנים יד לרוצחים"

ההערכה: "כתבי אישום בפרשת דומא - השבוע"

גם שקד, שהתראיינה לחדשות סוף השבוע, לא נקבה מפורשות בשמו של יעלון - אך הדגישה כי "צר לי שמנסים לגרוף רווח פוליטי מהמצב הזה". שקד הדגישה כי ראש מפלגתה בנט "היה הראשון שהתייצב בצורה הכי נחרצת ונתן גינוי לתקיפת השבכ וכוחות הביטחון, וקרא ל'תג מחיר' מעשה לא מוסרי ולא יהודי. נתנו את כל ההסמכה לכוחות הביטחון לפעול בעניין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שלא ינסו להשחיר ציבור שלם, ציבור משרת ותורם, את כל הציונות הדתית בגלל קבוצת אנרכיסטים טרוריסטים", הוסיפה. "גם יעלון יודע שמדובר בכמה עשרות שלא נשמעים למרות חינוכית, רבנית ובטח לא לנו".

בהמשך הריאיון הגנה שקד על השב"כ, שחוקר את החשודים היהודים ברצח בני משפחת דוואבשה ובפרשות טרור יהודי נוספות שייחשפו בקרוב: "זו החובה שלי כשרת משפטים - אם באות אליי טענות על הפרת זכויות נחקרים זו חובתי לברר את זה, אכן ביררתי עם היועמ"ש וראש השב"כ". שקד הבהירה כי תפעל באותה דרך "גם אם יבואו אלי פלסטינים ויבקשו לברר. אני ראיתי שהכל נעשה בהתאם לחוק, בליווי מערכת המשפט ויצאתי ואמרתי את זה בצורה פומבית ונחרצת".

הצטרף לביקורת. בנט (חדשות 2)

"גם בנט וגם אני מעולם לא גיבינו פורעי חוק. אנחנו הראשונים בימין יוצאים להגן על כוחות הביטחון", הדגישה שקד בריאיון הסוער. "תוקפים אותי כל הזמן, השבוע היו נגדי פוסטים איומים ונוראים מצד הקרן החדשה לישראל, שקראו לי 'שרת השנאה' עם הפרצוף שלי מעוות ולא שמעתי אף אחד יוצא להגנתי. יש פליירים ליד הבית שלי 'יהודי לא מענה יהודי' עם הפרצוף שלי עליו". את דבריה סיכמה שקד במסר הבא: "מי שמסית לטרור, מי שמסית לשנאה, צריך להיחקר".

אמירות דומות השמיע הערב יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בעמוד הפייסבוק שלו: "אני ימני גאה. הייתי הראשון לצאת נגד מרצחי דומא. אהיה גם הראשון שיוצא נגד ניצול ציני של התקשורת ופוליטיקאים מסוימים של הארוע כדי להשתיק או להשחיר את המחנה הלאומי כולו. המחנה הלאומי מספיק רחב, חסון, אמיץ ומוסרי כדי לבוא חשבון פנימי עם התופעות שהולידו את דומא. מי שינסה לנצל פוליטית את מקרה דומא- ימצא אותי מולו. בלי למצמץ".

בנט הוסיף: "לכל חברינו במחנה הלאומי ובציונות הדתית - לא נוריד את הראש. כי אני ימני גאה".