אושר: הח"כים יוכלו לוותר על העלאה בשכר

מליאת הכנסת אישרה תיקון לחוק לפיו הח"כים יוכלו לבחור לוותר על קבלת חלקם בשכר הנובע מהעדכון השנתי. "בחוץ יש אנשים שאין להם מה לאכול", אמרה במהלך הדיון ח"כ איילת נחמיאס ורבין

האם הח"כים יסרבו להעלאה? (פייסבוק כנסת)

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הכנסת (תיקון מס' 39), התשע"ו-2015, לפיו חברי הכנסת יוכלו לוותר על עדכון שכרם. בקריאה שלישית הצביעו 31 חברי כנסת בעד ההצעה ולא היו לה מתנגדים כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המצב כיום הוא שחבר הכנסת חייב לקבל את שכרו. על פי ההצעה שאושרה חברי הכנסת יוכלו לוותר בשנה מסוימת על קבלת חלק השכר הנובע מהעדכון השנתי שלו. לשם כך יהיה על חבר הכנסת למסור הודעה לחשב הכנסת, והוא לא יהיה רשאי לשנות את הודעתו באותה שנה. 

"יש אמנם פופוליזם מסוים בנוגע לשכר חברי הכנסת, אם זה לא נכון להעלות את השכר אז למה לא להתמודד עם זה?" אמרה בדיון חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין מהמחנה הציוני. "זה לא רק שאנחנו חיים כאן באקווריום, בחוץ יש אנשים שאין להם מה לאכול".

"ח"כ דוד ביטן קרא לכל מי שהתנגד לתהליך הזה פופוליסט", אמר ח"כ עיסוואי פריג' ממרצ. "כשהעלנו ביקורת על שיטת תוספת השכר אמרו לנו 'לא מתאים לכם אז תוותרו ואם לא אז נביא לכם הצעת חוק ואל תתיפייפו'. ההתנהלות הזו מביאה אותנו למצבים בלתי נתפסים ואחרי זה שואלים למה אנחנו נמצאים בתחתית הסולם מבחינת תדמית".