אחרי הפרישה: אוחנה במקום שלום

מי שעומד בראש התא הגאה בליכוד בשנה האחרונה צפוי להיכנס במקומו של השר הפורש סילבן שלום לכנסת. "הנסיבות מצערות, אך אעשה כמיטב יכולתי למען מדינת ישראל", אמר אוחנה והבטיח: "אפעל עם גורמים בקואליציה ובאופוזיציה למען קהילת הלהט"ב"

"אפעל לשיוויון חירויות להט"בי", אוחנה (פייסבוק)

אמיר אוחנה, מי שעומד בראש התא הגאה בליכוד, צפוי להתמנות לחבר כנסת - זאת לאחר הודעת הפרישה של השר סילבן שלום. אוחנה, שנבחר במקום ה-32 ברשימת הליכוד, יהיה חבר הכנסת הגאה הראשון שבא במסגרת מפלגות הימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה צפוי שאכנס מתישהו לאורך כהונת הכנסת הנוכחית", אמר אוחנה הערב (ראשון) לחדשות 2. "יחד עם זאת, זה קרה לצערי בנסיבות לא משמחות. אני אעשה כמיטב יכולתי למען מדינת ישראל".

אוחנה, סרן במיל' המכהן כראש התא הגאה בליכוד מאז השנה שעברה, הסביר כי במהלך כהונתו הוא מתכנן לפעול למען זכויות הקהילה הגאה בישראל במסגרת עבודתו העתידית בכנסת. "לאורך כל פעילותי פעלתי למען שיוויון חירויות לקהילת הלהט"ב בישראל, ואני מתכוון לעשות זאת ביתר שאת מתוך שורות הקואליציה".

מפנה את מקומו. שלום (פלאש 90)

אוחנה, עורך דין בהכשרתו, מתגורר עם בן זוגו ושני ילדיהם בתל אביב. לאחרונה עלה שמו לכותרות בעקבות דיון בסוגיית הפונדקאות עבור זוגות חד מיניים. לאחר רעידת האדמה שהתרחשה בנפאל בשנה האחרונה, הוא סייע בזירוז השבתם של המשפחות שהגיעו למדינה ונתקעו בהריסות.

ומה מתכנן הח"כ החדש עם כניסתו לפעילות בכנסת? " אני מתכוון בעיקר ללמוד", אמר אוחנה בשיחה לתכנית החדשות הלילה. "בדרך כלל כשיוצאים בכותרות פומפוזיות זה לא מחזיק מים לצערי".

אוחנה יודע כי הקואליציה הנוכחית תקשה עליו להעביר שינויים אולם הוא בוחר שלא להתייאש: "ההרכב הקואליציוני בהחלט קשה, לא רק שלכל סייעה יש את האפשרות לפרק את הקואליציה, לכל ח"כ יש את האפשרות. אבל בקואליציה כזאת אפשר לדבר לשכל הישר, לפעמים זה עובד ולפעמים לא, אני לא חושב שאני אנחל רק הצלחות, אבל אני אעשה את המקסימום כדי לקדם את הדברים שאני מאמין בהם".