סער: "הטרור מכה, ורה"מ מתעסק בפוליטיקה קטנה"

לאחר שבחדשות 2 פורסם לראשונה על כוונת נתניהו להקדים את הפריימריז בליכוד, השר לשעבר גדעון סער שהוזכר כמתמודד אפשרי על הנהגת המפלגה תוקף את התנהלות רה"מ. גם השר כ"ץ מתנגד: לא הזמן למהלכים פוליטיים

"פוליטיקה קטנה", גדעון סער (ששון תירם)

הפרסום אתמול (שבת) בחדשות 2 Online, לפיו ראש הממשלה מתכוון להקדים את הבחירות לראשות הליכוד, מעורר סערה במפלגה. השר לשעבר גדעון סער תקף: "מתקשה להאמין שבאמצע גל הטרור וביום בו הוא מכה ברעננה - ראש הממשלה עוסק בפוליטיקה קטנה". שר התחבורה כ"ץ: "אין זה הזמן למהלכים פוליטיים שעלולים להקשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הביקורת על המהלך של נתניהו מצדו של סער, שנחשב בעבר לאחד השרים הבכירים בליכוד ואף הוזכר כמועמד אפשרי להנהגת המפלגה, מגיעה לאחר שמוקדם יותר אתמול הוא מתח ביקורת על התנהלות הממשלה והעומד בראשה אל מול גל הטרור.

"גם הפיגוע ברעננה בוצע על ידי שב"ח. אחרי שלושה חודשי אינתיפאדה - מתי תתחיל ממשלת הכל דיבורים לטפל ברצינות בשב"חים ולסגור באופן אפקטיבי את שטחי הרשות?", צייץ סער בטוויטר.

נתניהו פועל להקדת הפריימריז (רויטרס)

שר התחבורה ישראל כ"ץ, המשמש גם יו"ר מזכירות הליכוד, מתח גם הוא ביקורת על כוונת נתניהו להקדים את הפריימריז ואף טען כי המהלך לא ייצא לפועל.

"בניגוד לשמועות: הבחירות לראשות הליכוד לא יוקדמו ויתקיימו בהתאם לחוקת הליכוד, כחצי שנה לפני הבחירות הבאות", כתב. "ממשלת הליכוד בראשות בנימין נתניהו מצויה בעיצומה של מערכה מול הטרור האיסלמי ומתמודדת מול אתגרים בטחוניים, מדיניים וכלכליים מורכבים, ובוודאי שאין זה הזמן למהלכים פוליטיים שעלולים להקשות ולהוביל לערעור היציבות הפוליטית בישראל".

"ערעור היציבות הפוליטית", כ"ץ (חדשות 2)

מוקדם יותר אתמול פרסמנו לראשונה כי נתניהו מתכוון להקדים את הבחירות לראשות הליכוד ולקיימן כבר בעוד חודשיים. גורמים בליכוד אומרים כי נתניהו הדגיש שאין הדבר מעיד כלל על כוונתו להקדים את הבחירות לכנסת.

לדברי אותם הגורמים, ראש הממשלה מתכוון להקדים את הבחירות כדי לייצב את שורות הליכוד והקואליציה. הם אמרו כי הנושא עלה בהתייעצויות שקיים בימים האחרונים עם שורה של בכירים ובהם ראש מרכז השלטון המקומי חיים ביבס והשר יריב לוין.

נתניהו כבר נקט בנשק הקדמת הפריימריז פעמים רבות בעבר, לרבות ב-2007 ו-2011. ייתכן שבשל הזמן הקצר איש לא יתמודד מולו, שכן אפילו המועמדים הזוטרים משה פייגלין ודני דנון כבר אינם פוליטיקאים בליכוד. הקדמת הבחירות תעניק לנתניהו תיאורטית את ראשות הליכוד עד שנת 2023, ותשלים כהונה של 24 שנים בראשות מפלגת השלטון.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם