שתי נשים מוכנות להגיש תלונה נגד השר שלום

הנשים, שטוענות כי הותקפו מינית ע"י השר, צפויות לפנות מחר ליועמ"ש ולבקש חיסיון מלא תמורת הגשת תלונה. ההערכה במשטרה: הבדיקה תהפוך לחקירה מלאה‎. מקורבי שלום: "אחרי הדיון אצל היועמ"ש יחליט כיצד לנהוג"

יוגשו תלונות נגד שלום? (מארק ישראל סלם / פלאש 90)

גילויים חדשים בפרשת השר סילבן שלום: שתי נשים, שלטענתן הותקפו מינית על ידו לפני 4 שנים ולפני 6 שנים, צפויות לפנות מחר (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולבקש חיסיון מלא תמורת הגשת תלונה במשטרה. בכיר בליכוד מגלה שכבר לפני כמה שנים פנו אליו נשים וסיפרו לו ששלום תקף אותן מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שתי הנשים, שיפנו לוינשטיין באמצעות עורכי דינן, יאמרו לו שהן מוכנות להגיש תלונה במקום נגד שלום, אם יבטיח להן שפרטיהן לא ייחשפו. אם זה אכן יקרה, המשטרה תוכל לדלג על הליך הבדיקה ולפתוח מיד בחקירה פלילית.

מחר מתוכנן לשעות הערב דיון התייעצות אצל היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לפרשת שלום, מתוך כוונה שנציגי המשטרה יגיעו אליו עם חומרים בידיהם. במשטרה מעריכים שהפעם - שלא כמו לפני שנה וחצי - הפרשה תהפוך לחקירה פלילית מלאה. ההערכה היא שלפחות כמה מהנשים שדיברו עם עיתונאים יסכימו להעיד והעדויות שלהן יאפשרו מעבר לחקירה מלאה.

שלום יקבל החלטה לאחר הדיון אצל היועמ"ש (גיגי באדיבות mako)

בסביתתו של השר שלום מבהירים כי הוא דבק בהכחשת הטענות נגדו ואומרים שמחר לאחר הדיון אצל היועץ המשפטי, השר יקבל החלטה כיצד ינהג בהמשך.

בתוך כך מגלה בכיר בליכוד שכבר לפני כמה שנים פנו אליו שתי נשים וסיפרו לו ששלום תקף אותן מינית. אחת מהן סיפרה שזה קרה בארוחת ערב במסעדה. לדבריה, השר שלום ביקש לפגוש אותה שם ובמהלך אותה ארוחה הוא שלח ידיים לאזורים אינטימיים. אותה אישה ברחה משם.

שתי הנשים פנו בעבר לאותו בכיר, שהמליץ להן לא להגיש תלונה כי יש לזה מחיר כבד והסביר להן מה המחיר. השתיים ירדו מהעניין.

בכירים בליכוד הציעו לשלום לפרוש את תפקידו

עדיין לא שמענו את בכירי הליכוד מתבטאים מפורשות לגבי הפרשה, אבל לפחות שני בכירים מאוד במפלגה העבירו לשלום מסר, שלדעתם עדיף שהוא יעזוב את תפקידו כבר בשלב הזה. אחרים מעריכים שאולי הוא ינסה לנקוט בצעד ביניים כמו להשעות את עצמו מהתפקיד בממשלה אבל לא מהכנסת.

כששאלנו אותם להם הם שותקים הם השיבו כי הסיבה היא ההכחשות הנמרצות של סילבן, בניגוד למשל למה שהיה עם ינון מגל. עוד טענו כי חלק מהסיפור כבר נבדק בעבר ונשלל על ידי גורמי אכיפת החוק והחלק האחר ייבדק בימים הקרובים, והם לא רואים טעם להתבטא בשלב זה.