רה"מ עבר בהצלחה בדיקה תחת טשטוש

בבית החולים שערי צדק בירושלים עבר נתניהו את הבדיקה, במהלכה התגלו מספר פוליפים שהוסרו בהצלחה. ראש הממשלה כבר הספיק להתאושש ולחזור לפעילות מלאה

נתניהו, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר הבוקר (שישי) בהצלחה בדיקה רפואית תחת טשטוש. במהלך הזמן הקצר שבו שהה נתניהו בבית החולים שערי צדק, תפקד שר הביטחון משה יעלון כמחליפו. נתניהו הספיק תוך זמן קצר להתאושש וכבר חזר לפעילות מלאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בבדיקת קולונסקופיה שגרתית שאותה ביצע פרופ' ערן גולדין, מנהל מחלקת גסטרו בבית החולים הירושלמי. בבדיקה נתגלו מספר פוליפים שהוסרו בהצלחה. את הבדיקה ליווה רופאו האישי של ראש הממשלה, ד"ר צבי ברקוביץ'.

מדובר בבדיקה שגרתית שנמשכת כחצי שעה, במהלכה היה ראש הממשלה תחת טשטוש, דבר שדרש מינוי מחליף זמני, בדמות השר יעלון. לפני כשנתיים עבר ראש הממשלה בדיקה דומה ובה נמצא פוליפ, שהוסר, נבדק והתגלה כשפיר. לכן הוחלט לבצע את הבדיקה הנוספת.

ראש ממשלה לחצי שעה, יעלון (רויטרס)

לפני כחצי שנה פורסם לראשונה בחדשות 2 כי ראש הממשלה עבר שני הליכים רפואיים בטשטוש בחשאי, זאת מבלי שימונה לו מחליף. על פי הפרסום, הגיע ראש הממשלה לבית החולים לביצוע הבדיקה באמצע הלילה, כשהוא ישוב ברכב מסווה.

למרות הדיווח שההליכים הקודמים בוצעו בטשטוש, רופאו האישי של נתניהו טען כי לא היה כל טשטוש וכי ההליך בוצע כשנתניהו מצוי במצב של ערנות מלאה. עוד נמסר כי פרטים על ההליכים הרפואיים נמסרו בטרם הבדיקות, במסגרת דיווח שנתי לציבור.