ראש השב"כ לשעבר יוצא להגנת ארגוני השמאל

בעקבות סרטון "השתולים" של ארגון "אם תרצו", יוצא ראש השב"כ לשעבר להגנת ארגוני השמאל. לדבריו, "גם אם הם מרגיזים ולא פעם לא מדייקים, תרומתם חשובה מאוד ועוזרת לשמור על הערנות הנדרשת בסוגיות אנושיות רגישות ביותר". עוד הדגיש דיסקין כי "הם חלק חשוב מאוד בכל שלטון דמוקרטי וחלק חשוב מעוצמתו"

יובל דיסקין (ארכיון) (רויטרס)

"כראש שב"כ, קראתי כמעט כל מאמר ועברתי על כל דוח של 'שוברים שתיקה', 'בצלם' ו'הוועד הציבורי נגד עינויים'" - כך כתב אמש (רביעי) ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין. בעמוד הפייסבוק שלו הסביר דיסקין כי עשה זאת חרף העובדה כי הוא "לא אוהב את 'שוברים שתיקה'", וגם "לא אוהב את 'הוועד הציבורי נגד עינויים' ולא משתגע על 'בצלם', ולא אוהב כל כך עיתונאים שלא אוהבים את המדינה שלהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ראש השב"כ לשעבר, סלידתו מ"שוברים שתיקה" נובעת מכך שהוא אינו אוהב "את פעילותם בחו"ל ואת העובדה שאינם מסתפקים במערכת המשפט והביקורת במדינת ישראל, שלמיטב הכרתי ושיפוטי מטפלים ברצינות רבה בדרך כלל כשמגיעה אליהם עדות או תלונה".

אף על פי כן, דיסקין הסביר כי הוא התייחס ברצינות למסמכים שפירסמו הארגונים הללו "כי הם מספקים מראה נוספת, חשובה ביותר, לפעילותינו. גם אם הם מרגיזים, גם אם הם לא פעם לא מדייקים או עושים את מלאכתם לא תמיד נאמנה מבחינה מקצועית - עדיין תרומתם חשובה מאוד ועוזרת לשמור על הערנות הנדרשת בסוגיות אנושיות רגישות ביותר".

"חלק חשוב בשלטון דמוקרטי" (חדשות 2)

לדברי ראש השב"כ לשעבר, "אנחנו מדינה שנמצאת במציאות מאוד מורכבת של לחימה בטרור לאורך שנים ארוכות המחייבת אותנו להפעיל כוחות בטחון רבים בתוך אוכלוסיה אזרחית. אנחנו גם מדינה ששולטת ביהודה ושומרון על עם אחר ומפעילה שם מערכות דין שונות לאזרחים ישראלים ולתושבי האזור הפלסטינים". משכך, הבהיר דיסקין, "ברור כי במצב כה מורכב, כאשר צה"ל הוא הריבון בשטח והוא שולט על אוכלוסייה אזרחית שאין לה זכויות אזרחיות שוות הכפופה למערכת דין שונה, טוב שיש עיתונאים וטוב שיש ארגונים לא ממשלתיים המפקחים על הפעילות של גופי הביטחון השונים הפועלים בשטח".

"המתקפה המתלהמת והפופוליסטית עליהם של גורמים פוליטיים שונים מיותרת לחלוטין", סיכם דיסקין, "לא חייבים לאהוב אותם, אבל הם חלק חשוב מאוד בכל שלטון דמוקרטי וחלק חשוב מעוצמתו".