"סילבן חיכה לי עירום לגמרי"

על פי עדותה של אישה נוספת במשטרה, שר הפנים נהג להטריד אותה מינית. לדבריה, במקרה אחד המתין לה השר עירום בחדר מלון ובמקרים אחרים נהג להעיר לה הערות פוגעניות

עדות נוספת. השר שלום (מארק ישראל סלם / פלאש 90)

"הפעם הראשונה קרתה בנסיעה לחו"ל. סילבן ביקש ממני להגיע לחדר המלון שלו בסוף היום ושם הוא חיכה לי ללא חלוק, עירום לגמרי" - כך סיפרה ג', אישה נוספת שעבדה יחד עם שר הפנים סילבן שלום, שהעידה במשטרה כי הטריד אותה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עדותה של האישה, במהלך עבודתה המשותפת עם שלום היא חששה לשהות במחיצתו. "שמעתי את גרסת המתלוננת הראשונה ואלו פשוט אותם משפטים שלו", היא ציינה. "'בואי תשבי לידי, את תעשי לי טוב, זה הלילה שלנו עכשיו, זה הזמן שלנו, למה שלא תאהבי אותי גם?' מאז חששתי לטוס איתו".

"עשיתי שמיניות כדי להתחמק, וכשלא הצלחתי הייתי חוזרת חולה מכל נסיעה ויוצאת לחופשת מחלה קצרה כדי להתרחק. פעם, כשהתפוצצה פרשה אחרת של קצין צה"ל שהטריד, אמרתי לסילבן שזה עוד ייגמר כך והוא ענה: 'מה את משווה בכלל, זה לא אותו דבר. אותך אני באמת אוהב. אצלנו זו אהבה, לא כמו שם'".

נגיעות באיברים מוצנעים

הבוקר פורסם כי עובדת לשעבר של שלום טענה כי השר נגע בה בניגוד לרצונה במשך יותר משנה. על הטענות שהגיעו לידי המשטרה לא חלה התיישנות, אך האישה סירבה להתלונן. גרסתה של האישה כוללת טענות להטרדות ונגיעות באיברים מוצנעים.

אחרי הפרסום ב"הארץ" שבו הובאו דבריה של העובדת לשעבר, טענה מתלוננת נוספת: "סילבן ליטף לי את הרגל כשנתן לי טרמפ מהכנסת ב-1993".

"אתם יודעים למה אני מאמינה למתלוננות על סילבן שלום?", אמרה המתלוננת הנוספת. "כי אני מאמינה למתלוננות עבירות מין". בשיחה עם חדשות 2 היא אמרה שעשתה את המעשה כדי לחזק מתלוננות אחרות. האישה סיפרה כי כשהיה שר "תמיד היה מאוד ידידותי ונחמד. הייתי באחד הימים בכנסת לצורך עבודה, הוא הציע לי טרמפ והסכמתי".

השר שלום טען בתגובה לדברים כי "מדובר במיחזור טענות שאין להן שחר. העניין נבדק והסתיים בלא כלום". בעקבות הפרסום, פנו חברות כנסת ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בבקשה שיורה על חקירת הפרשה.