אישה נוספת: שלום ליטף אותי

אחרי הפרסום ב"הארץ" על אישה שסיפרה שהשר הטריד אותה מינית, אישה נוספת טוענת: "אתם יודעים למה אני מאמינה? כי הוא ליטף לי את הרגל". לחדשות 2 Online אמרה שחשפה זאת כדי לחזק מתלוננות אחרות

סילבן שלום, ארכיון (רויטרס)

אחרי הפרסום היום (רביעי) ב"הארץ" שבו הובאו דבריה של מתלוננת, שלפיהם שר הפנים סילבן שלום נגע באיבריה המוצנעים ו"שלח אצבעות" בניגוד לרצונה, טוענת מתלוננת נוספת: "הוא ליטף לי את הרגל כשנתן לי טרמפ מהכנסת ב-1993".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתם יודעים למה אני מאמינה למתלוננות על סילבן שלום?", אמרה המתלוננת הנוספת. "כי אני מאמינה למתלוננות עבירות מין". בשיחה עם חדשות 2 היא אמרה שעשתה את המעשה כדי לחזק מתלוננות אחרות. האישה סיפרה כי כשהיה שר "תמיד היה מאוד ידידותי ונחמד. הייתי באחד הימים בכנסת לצורך עבודה, הוא הציע לי טרמפ והסכמתי. במהלך הדרך הוא פשוט ליטף לי את הברך והזזתי לו את היד". לדבריה, היא לא התלוננה עד היום כי "אף אחת לא התלוננה באותה תקופה. גם על דברים גרועים יותר לא התלוננו".

הבוקר פורסם לראשונה ב"הארץ" כי עובדת לשעבר של שלום טענה כי השר נגע בה בניגוד לרצונה במשך יותר משנה.

לטענת המתלוננת הראשונה, המעשים בוצעו במושב האחורי ברכב בו ישבו, במקום העבודה וגם כששהו מחוץ למשרד, בין היתר בבתי מלון. לאחר שהדברים שסיפרה למקורביה הגיעו למשטרה, היא התבקשה למסור את גרסתה - בה הבהירה שמעולם לא קיימה עם שלום יחסי מין ולא הסכימה שייגע בה. למרות הטענות החמורות, סירבה האישה להגיש תלונה וטענה כי אינה מונעת מרצון נקם. 

על הטענות שהגיעו לידי המשטרה לא חלה התיישנות, אך האישה סירבה להתלונן. גרסתה של האישה כוללת טענות להטרדות ונגיעות באיברים מוצנעים. השר שלום טען בתגובה לדברים כי "מדובר במיחזור טענות שאין להן שחר. העניין נבדק והסתיים בלא כלום".

"תמונה מדאיגה וחמורה"

בעקבות הפרסום, פנו חברות הכנסת של מרצ - יו"ר המפלגה זהבה גלאון והח"כיות מיכל רוזין ותמר זנדברג - ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיורה לחקור את שלום. בפנייתן לוינשטיין ציינו הח"כיות כי יש לבדוק את ההאשמות והעדויות חוזרות בתקשורת "המעלות חשד להטרדה מינית של עובדות הכפופות לו". גם כאשר שמו של שלום הוזכר כמועמד לנשיאות לפני כשנה, עובדת לשעבר טענה כי שלום הציע לה הצעות מגונות - ולאחר בירור קצר נסגר התיק.

בפנייתן כתבו חברות הכנסת: "אנו החתומות מטה פונות אליך בבקשה כי תורה למשטרה להזמין לחקירה את השר סילבן שלום, על מנת שיציג את גרסתו. הפרסומים בתקשורת עולה תמונה מדאיגה וחמורה של הטרדות חוזרות ונשנות הכוללות כפייה פיזית של מגע מיני וניצול חמור של מרות הנמשכות לאורך זמן, כאשר מדובר ביותר מנפגעת אחת".

עוד נכתב בפנייה כי "על פי החוק חקירה שכזו מתחייבת גם בהיעדר תלונה וזאת כאשר עולה חשד לביצוע עבירה, קל וחומר כאשר מדובר בשר בממשלה. נבחר ציבור אינו יכול להתבצר בשתיקה או להסתפק בהכחשה סתמית בתקשורת וחייב מוסרית במתן דין וחשבון ובמסירת גרסתו ותגובתו להאשמות במשטרה".