ח"כ אלאלוף: "להקים מטה ממשלתי לתאונות עבודה"

אחרי שנחשף כי מתוך אחוזים בודדים מתוך תיקי הנפתחים בעקבות תאונות עבודה מתגבשים לכדי כתבי אישום, מצהיר יו"ר ועדת העבודה והרווחה כי יש לפעול במהירות בנושא - על ידי הקמת מטה ממשלתי לטיפול בו. יו"ר הפורום לרשלנות בפרקליטות: "סטטיסטיקה היא לא חזות הכל"

צילום ארכיון (חדשות 2)

"יש לבחון הקמת מטה ממשלתי לטיפול בנושא תאונות העבודה" - כך הצהיר היום (שלישי) ח"כ אלי אלאלוף, יושב ראש ועדת העבודה והרווחה. את הדברים אמר הח"כ לאור ממצאי מחקר הוועדה שמצא כי מתוך 87 תיקי החקירה בגין חבלה באתר בניה שנפתחו בחמש השנים האחרונות הוגשו שבעה כתבי אישום בלבד, ואילו מתוך 90 תיקי החקירה בגין גרימת מוות ברשלנות באתר בניה הוגשו 11 כתבי אישום - נתון שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי עורך המחקר, גדעון זעירא, המצב עגום אפילו יותר: "ההערכה היא כי 66% מהתאונות בענף הבניה כלל אינן מדווחות למשרד הכלכלה". לדברי ח"כ אלאלוף, "אין שום תכנית מסודרת, ומשרד הכלכלה לא מצליח לפקח. יש תחושה של אוזלת יד, האוכלוסיות החלשות ביותר נפגעות".

יו"ר הפורום לרשלנות בפרקליטות המדינה עו"ד הדס פורר-גפני אמרה, מצידה, כי "סטטיסטיקה היא לא חזות הכל - אדם מת זה קדוש מבחינתי, אבל אני צריכה עלים ומומחים ללכת איתם לבית המשפט. בחלק מהתיקים המשטרה או חוקרי משרד הכלכלה לא הגיעו בזמן לשטח", הסבירה, "אנחנו פועלים בשילוב כל כוחות האכיפה, אבל זה לוקח זמן והדברים לא נעשים מיד".