בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online: בנט הורה לאסור כניסת פעילי "שוברים שתיקה" לבתי ספר

שר החינוך נפתלי בנט הורה לאסור על חברי הארגון "שוברים שתיקה" להיכנס לבתי הספר - זאת לאחר התייעצות עם גורמי המקצוע הבכירים במשרד. ״ילדינו נשלחים למערכת החינוך כדי לעודד אותם לערבות הדדית ולא לפגיעה בחיילי צה״ל", אמר השר

יאסור כניסת "שוברים שתיקה" לבתי"ס? (פלאש 90)

"שוברים שתיקה" - מחוץ לבתי הספר: לאחר הפרסום הראשון מוקדם יותר היום (שלישי) בחדשות 2 Online הורה הערב שר החינוך נפתלי בנט לאסור מפגשים בין תלמידים לבין נציגי ארגון "שוברים שתיקה" בבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת השר בנט התקבלה לאחר התייעצויות עם גורמי המקצוע הבכירים במשרד. השר בנט הנחה את מנכ״לית המשרד ואת גורמי המקצוע לעדכן את חוזר המנכ"ל שמסדיר את הנהלים לגבי שיח חינוכי, כך שיצויין בו מפורשות כי ארגונים המסיתים כנגד חיילי צה״ל, כגון שוברים שתיקה, לא יורשו להיכנס לבתי ספר.

״ילדינו נשלחים למערכת החינוך כדי לעודד אותם לערבות הדדית ולא לפגיעה בחיילי צה״ל", הדגיש שר החינוך, "פעולתם של שוברים שתיקה גרמה להוצאת דיבתה של ישראל בעולם, כשהם שמו לעצמם למטרה לפגוע באחיהם, המגינים עלינו. שקרים והסתה נגד צה״ל - לא בבית ספרנו״.

מוקדם יותר היום, נודע לראשונה לחדשות 2 Online כי השר בנט נחשף לנושא והחליט לכנס כבר דיון דחוף בנושא הופעת נציגי הארגון במערכת החינוך. זאת לאחר שעל פי עדויות, במוסדות חינוך ברחבי הארץ התקיימו לא פעם מפגשים של נציגי "שוברים שתיקה" עם תלמידים, במסגרות פורמליות ולא פורמליות.

פעילי הארגון מוחרמים גם בצה"ל

הודעתו של השר בנט מגיעה יממה לאחר ששר הביטחון יעלון פרסם גם הוא פוסט נוקב נגד הארגון, בו קרא לפעילותו "צביעות ותעמולה שקרית". עוד הורה יעלון לאסור את כניסתם של חברי הארגון לכל פעילות עם צה"ל.

"אם אנשי 'שוברים שתיקה' היו באמת חרדים למוסר שלנו, כפי שאנו דואגים וחותרים לשמור על ערכי המוסר שלנו, הם היו פועלים מול צה"ל באופן ישיר, ולא משחירים את פני חיילינו בחו"ל", נימק את החלטתו.

נמצא בעין הסערה. "שוברים שתיקה" (חדשות 2)

אחיה שץ, דובר הארגון שהיה לוחם ומפקד ביחידת דובדבן, הגיב לדברים אלו ואמר כי ארגונו לא יעמוד מנגד בזמן שהימין מוליך אותנו לאבדן הדמוקרטיה והמוסר. "נמשיך לעשות כל שביכולתנו להציל את מדינת ישראל מפני הכיבוש", אמר שץ. "לא נשתוק ונמשיך לספר על שנשלחנו לעשות בשירותנו בשטחים בשם החברה הישראלית -בפני תלמידים, חניכי מכינות ושנות השירות, סטודנטים באקדמיה, אזרחים וכל עיר ובית בישראל".