השר יעלון: "ההתנפלות על הנשיא לא ראויה"

רה"מ בינתיים שותק, אך שר הביטחון גינה את המתקפה של ערוץ 20 ואחרים נגד ריבלין שהשתתף בכנס בו היו נציגי "שוברים שתיקה". "יש דברים במדינה שצריך לשמור, כמו כבוד הנשיא", אמר. גם לביקורת במפלגתו התייחס

"ההתנפלות על הנשיא לא ראויה" (מרים אלסטר, פלאש 90)

בימים האחרונים נתון נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין למתקפה של גורמים שונים, בהם ערוץ 20, בשל השתתפותו בכנס "הארץ" שבו נכחו גם אנשי ארגון "שוברים שתיקה". הבוקר (שלישי) התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לסערה סביב הנושא וגינה את ההתקפות על ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושב שכל ההתנפלות על הנשיא היא לא ראויה", אמר יעלון בריאיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. "יש כמה דברים במדינת ישראל שצריך לשמור, כמו כבודו של הנשיא וכבודו של בית המשפט. לצערי אני רואה פה אמירות והתקפות שאינן ראויות".

יעלון התייחס בדבריו גם לביקורת חריפה שנשמעה על ריבלין מתוך שורות הליכוד. "אני לא שמח על כל דבר שחבר כנסת כזה או אחר אומר או לא אומר ואני גם מתבטא בנושא", ציין. "היו כאלה שהרימו קול ואפילו יד על בית המשפט העליון, וכמובן שיצאתי נגד זה".

ערוץ 20: "זכותנו להביע ביקורת"

אתמול יצא יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג להגנתו של ריבלין ותקף בחריפות את אנשי ערוץ 20 - ערוץ המורשת. "לערוץ 20 נגמרה הבושה", אמר. "מהבוקר הם תוקפים בפראות את האזרח מספר 1, משתלחים באחד מסמלי השלטון והריבונות החשובים ביותר שלנו ומעזים, בחוצפה שלא ברור מאיפה גייסו, להטיף לו על אהבת ישראל כאילו שהם המציאו את הציונות".

(חדשות 2)

גם יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עופר שלח, יצא נגד קמפיין המתוקשר על ריבלין. "מתנהל כבר זמן רב נגד הנשיא קמפיין הסתה מטורף", ציין שלח. "קיצוני הימין, שעבור חלקם המדינה ומוסדותיה קיימים רק כאשר הם משרתים אותם, ואחרים שהשנאה פשוט מעבירה אותם על דעתם, מקללים אותו במילים שהדעת לא סובלת ומסיתים בפועל לפגוע בו". לשכת ראש הממשלה טרם פרסמה כל התייחסות לדברים נגד הנשיא.

בערוץ 20 דחו בתוקף את הביקורת. "אנחנו לא מנהלים קמפיין אישי נגד הנשיא ריבלין", מסרו בערוץ. "זכותנו, כמו גופי תקשורת אחרים שעשו זאת, להביע ביקורת לגיטימית על כך שנשיא מדינת ישראל כיבד בנוכחותו והשתתף בכנס שבו השתתפו גם נציגי ארגון שוברים השתיקה - המשמיץ ומבזה את חיילי צה"ל".