"ערוץ 20 איבד את הבושה"

במערכת הפוליטית הגיבו בזעם לפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של "ערוץ המורשת" נגד השתתפותו של הנשיא ריבלין בכנס "הארץ" יחד עם אנשי ארגון "שוברים שתיקה". "בערוץ 20 צריכים ללמוד מורשת אמיתית של אהבת ישראל ואזרחיה", תקף ח"כ הרצוג

"תוקפים את האזרח מס' 1". ריבלין (מארק ניימן / לע"מ)

בעקבות הפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של ערוץ 20 והתכנים הבולטים התוקפים את השתתפות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בכנס "הארץ" בארה"ב, יצאו במערכת הפוליטית להגנתו של הנשיא ותקפו בחריפות את אנשי ערוץ המורשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לערוץ 20 נגמרה הבושה", אמר יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. "מהבוקר תוקפים עורכי הערוץ בפראות את האזרח מספר 1, משתלחים באחד מסמלי השלטון והריבונות החשובים ביותר שלנו, מעזים, בחוצפה שלא ברור מאיפה גייסו להטיף לו על אהבת ישראל כאילו שהם המציאו את הציונות".

"נשיא המדינה מוביל קו חשוב ואמיץ", הוסיף הרצוג. "הוא מגן על מדינת ישראל מעל כל במה, בלי לפחד ממלעיזים עלובים שתוקפים את עמדתו מכל עבר - והוא עושה את זה מתוך הכרה ציונית עמוקה, לא מתנצלת ולא מתחסדת, שבבסיסה, ואולי את זה צריכים ללמוד שם בערוץ 20, מורשת אמיתית של אהבת ישראל ואזרחיה".

גם יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עופר שלח, יצא נגד קמפיין המתוקשר על ריבלין. "מתנהל כבר זמן רב נגד הנשיא קמפיין הסתה מטורף", ציין שלח. "קיצוני הימין, שעבור חלקם המדינה ומוסדותיה קיימים רק כאשר הם משרתים אותם, ואחרים שהשנאה פשוט מעבירה אותם על דעתם, מקללים אותו במילים שהדעת לא סובלת ומסיתים בפועל לפגוע בו".

הפוסט שעלה בעמוד הפייסבוק

שלח הוסיף כי המשטרה צריכה להתערב בעקבות הדברים נגד ריבלין. "המשטרה צריכה לעצור את המסיתים, שהיא יודעת את שמותיהם, כי רבים מהם אפילו לא טורחים להסוות את עצמם", הדגיש. "ההגנה עליו היא הגנה על עצמנו".

במשרד התקשורת טענו בעקבות הביקורת על הערוץ כי במשרד לא מבקרים תכנים. במועצת הכבלים והלוויין טענו: "אנחנו בוחנים תכנים רק על המרקע". 

מערוץ 20 נמסר בתגובה: "אנחנו לא מנהלים קמפיים אישי נגד הנשיא ריבלין וזכותנו, כמו גופי תקשורת אחרים שעשו זאת, להביע ביקורת לגיטימית על כך שנשיא מדינת ישראל כיבד בנוכחותו והשתתף בכנס שבו השתתפו גם נציגי ארגון שוברים שתיקה - המשמיץ ומבזה את חיילי צה"ל".