יעלון: "שוברים שתיקה"- לא בצה"ל

בעקבות סערת כנס "הארץ" בו לקחו חלק חברי הארגון, שר הביטחון הורה לאסור כניסת "שוברים שתיקה" לכל פעילות צבאית. "מדובר בצביעות ובתעמולה שקרית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל"

""גם אני חוויתי רדיפה אישית " יעלון. (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

בעקבות סערת השתתפותו של נשיא המדינה ראובן ריבלין בכנס "הארץ" בארה"ב, בו לקח חלק ארגון "שוברים שתיקה", מפרסם הלילה (שני) שר הביטחון משה יעלון פוסט נוקב נגד הארגון. השר קרא לפעילות הארגון "צביעות ותעמולה שקרית", והורה לאסור את כניסת חברי הארגון לכל פעילות עם צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון התייחס לארגון ככזה שמטרתו להכפיש את שם צה"ל וחייליו בעולם ואמר כי "זו תופעה מקוממת ובלתי נסבלת, ואין לנו כל כוונה להתפשר במאבק למען חיילי צה"ל". בנימה אישית הוסיף: "גם אני חוויתי רדיפה אישית כזו במדינות שונות בעולם, אבל אסור שהדבר ירפה את ידינו".

השר גם הטיל ספק באמינות הארגון, שמטרתו לחשוף עדויות על התנהלות לא מוסרית בצה"ל. "בעבר היו ניסיונות לברר אירועים ומקרים שאנשי 'שוברים שתיקה' הצביעו עליהם, והם עלו בתוהו", אמר יעלון. "ככל שחלף הזמן התברר שמדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה".

השתתף בכנס למרות הביקורת. ריבלין (יונתן סינדל, פלאש 90)

השר הורה לאסור את כניסתם של חברי 'שוברים שתיקה' לכל פעילות עם צה"ל. "אם אנשי 'שוברים שתיקה' היו באמת חרדים למוסר שלנו, כפי שאנו דואגים וחותרים לשמור על ערכי המוסר שלנו, הם היו פועלים מול צה"ל באופן ישיר, ולא משחירים את פני חיילינו בחו"ל", נימק את החלטתו.

ריבלין: "לא נעניתי להערות"

על אף הלחצים הכבדים שהופעלו עליו שלא להשתתף בכנס "הארץ" שמתקיים בימים אלה בארה"ב, סיפר נשיא המדינה ראובן ריבלין בריאיון לחדשות 2 כי לא שקל לרגע להיענות לקריאות נגד השתתפותו באירוע. "לא הגעתי לנאום בכנס של 'שוברים שתיקה'", הדגיש ריבלין.

"בעבר היו הרבה ביקורות רציניות מטעם קוראי 'הארץ' בעקבות השתתפותי בכינוס בחברון", אמר הנשיא. "לא נעניתי להערות נגד ההשתתפות בחברון, ולא נעניתי להערות של אחרים בכנס 'הארץ'. 'הארץ' הוא עיתון שאני קורא כבר 70 שנה והוא אחד העיתונים החשובים לקיומה של הדמוקרטיה בישראל".

במהלך הימים האחרונים דחה ריבלין לחצים כבדים בין היתר גם מכיוונה של לשכת שרת המשפטים איילת שקד, לבטל את נאומו בכנס בו לוקחים חלק גם אנשי "שוברים שתיקה". ביום שבת אף קיימו עשרות קציני מילואים משמרת מחאה מול בית הנשיא בקריאה שיבטל את השתתפותו באירוע.