"לא שקלתי לבטל השתתפותי בכנס"

סערת הנשיא ו"שוברים שתיקה": למרות הביקורת בישראל, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אומר לחדשות 2 כי לא חשב לרגע לבטל את דבריו בכנס "הארץ" במנהטן. "לא באתי לכנס של 'שוברים שתיקה'"

על אף הלחצים הכבדים שהופעלו עליו שלא להשתתף בכנס "הארץ" שמתקיים בימים אלה בארה"ב, סיפר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בריאיון לחדשות 2 כי לא שקל לרגע להיענות לקריאות נגד השתתפותו באירוע. "לא הגעתי לנאום בכנס של 'שוברים שתיקה'", הדגיש ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעבר היו הרבה ביקורות רציניות מטעם קוראי 'הארץ' בעקבות השתתפותי בכינוס בחברון", אמר הנשיא. "לא נעניתי להערות נגד ההשתתפות בחברון, ולא נעניתי להערות של אחרים בכנס 'הארץ'. 'הארץ' הוא עיתון שאני קורא כבר 70 שנה והוא אחד העיתונים החשובים לקיומה של הדמוקרטיה בישראל".

במהלך הימים האחרונים דחה ריבלין לחצים כבדים בין היתר גם מכיוונה של לשכת שרת המשפטים איילת שקד, לבטל את נאומו בכנס בו לוקחים חלק גם אנשי "שוברים שתיקה". אמש אף קיימו עשרות קציני מילואים משמרת מחאה מול בית הנשיא בקריאה שיבטל את השתתפותו באירוע.

היום, במהלך נאומו בוועידה, הגיב ריבלין לסערה ואמר כי "אין צבא מוסרי כמו צה"ל. צה"ל עושה כל שביכולתו לשמור על הסטנדרטים המוסריים הגבוהים ביותר, אפילו בתנאים בלתי אפשריים, ואין צבא בעולם שעושה זאת, כך גם מפקדיו וחייליו".

"אני יודע שיש כאן נציגים של שוברים שתיקה, אך מפעם לפעם יש לומר את המובן מאליו - אנחנו מאוד גאים בחיילים שלנו", הוסיף ריבלין.