נתניהו: "נתתי מילתי שתראבין לא ריגל"

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת הממשלה לשחרורו של עודה תראבין מהכלא המצרי השבוע, עם תום ריצוי מאסרו. לדברי נתניהו, כבר לפני שנה וחצי שלח את נציגו, עו"ד יצחק מולכו, לוודא כי תראבין ישוחרר חזרה לישראל. עוד התייחס רה"מ לחתימת הסכם האקלים בפריז, והבטיח כי ישראל "תתרום את חלקה משום שהיא מובילה בטכנולוגיה"

פגישת נתניהו ותראבין (לע"מ)

"נתתי את מילתי שעודה תראבין לא ריגל למען ישראל" - כך הצהיר הבוקר (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, בהתייחסו לשחרור תראבין מהכלא המצרי עם תום ריצוי מאסרו בן 15 השנים. נתניהו ציין כי פעל מול שלושה נשיאים מצריים - מובארק, מורסי וא-סיסי - בנסיון להחזירו לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ראש הממשלה, כבר לפני שנה וחצי נשלח נציגו, עו"ד יצחק מולכו, כדי לוודא שתראבין ישוחרר. נתניהו הוסיף כי מדינת ישראל תשחרר בחזרה למצרים שישה אסירים מצריים. "שלושה מהם כבר ריצו את עונשם והשלושה האחרים לא ביצעו עבירות ביטחוניות", הבהיר.

ביום חמישי האחרון נפגש נתניהו עם תראבין זמן קצר לאחר שנחת חזרה בישראל. תראבין נולד בסיני למשפחה בדואית שחצתה את הגבול לישראל ועברה לרעות גמלים בנגב. לפני 15 שנים הוא חצה את הגבול למצרים באופן לא חוקי, נעצר על ידי השלטונות, הואשם בריגול ונידון לעונש מאסר ממושך.

בפתח הישיבה התייחס נתניהו גם להסכם האקלים שנחתם בפריז במהלך סוף השבוע על ידי 195 מדינות, בהן ישראל. "יש לנו עניין להבטיח שההתחממות תואט, וישראל תתרום את חלקה משום שהיא מובילה בטכנולוגיה", התחייב, "אנחנו פורצי דרך ברמה העולמית, ונפחית את פליטת הגזים למען הדורות הבאים". עם זאת, ראש הממשלה הודה כי "המשימה לא פשוטה, ובנויה על כך שכל המדינות ינהגו במשמעת רצינית".