ח"כ אורן חזן ארגן מפגן תמיכה בעצמו: "התירו את דמי, אבל אני לא נכנעתי"

אולם האירועים בת"א התמלא במאות תומכי חבר הכנסת שעומד בעין הסערה הציבורית. את הנאום בטקס הדלקת הנרות הקדיש בעיקר להגן על שמו. "אין אדם שהיה מוכן לקבל שח"כ יצביע כפול - ועל זה אני הושעתי", אמר. אביו הסביר למה נטפלים אליו. צפו

לרגע אפשר היה לחשוב שראש הממשלה נכנס לבניין. הג'ינגל המוכר של "הליכוד" התנגן ברקע ויושבי אולם האירועים בתל אביב נעמדו על רגליהם. אבל מי שנכנס בדלת הוא ח"כ אורן חזן (ליכוד), שהזמין את תומכיו הערב (חמישי) לטקס הדלקת נר חמישי, שהפך למפגן תמיכה בח"כ שבעין הסערה.

"על אף שיש כאלה שמנסים להשתיק אותי, וגם שמו אותי באיזה שהוא פסק זמן מהמליאה ומהוועדות, אני אמשיך לצעוק ולהיאבק עד שנחזיר את תחושת הביטחון", אמר חזן בנאום שנשא בכינוס שיזם. דבריו זכו לקריאות עידוד רמות של שמו מהקהל האוהד.

"לא נכנעתי". חזן הערב (עזרי עמרם)

ח"כ חזן הקדיש חלק מרכזי בנאום לשערוריות שמיוחסות לו, בהן העלבת ח"כ אלהרר ודוח מבקר המדינה שהעלה חשד לפלילים במסירת דיווח שקר בנוגע לדיוח על כספי הפריימריז שהוציא. "בשבועות האחרונים, עם הרבה מעמסה על הכתפיים, ניסו לצייר ציור של אדם שהגיע כדי לפגוע, להעליב", אמר. "אז אני רוצה לשים את האמת על השולחן, בלי לפגוע באף אחד, ולהראות לכם מה באמת קרה בליל ההצבעות על התקציב".

ההוכחה על המסך

בשלב זה הוקרן על המסך הענק באולם צילומי ערוץ הכנסת מיום ההצבעה במליאה שבה החל העימות בינו לבין ח"כ אלהרר, שנטען כי הוא העליב את נכותה. "אפשר לראות איך אני לא העלבתי", טען. "התירו את דמי, פשוטו כמשמעו. אבל אני לא נכנעתי".

גם הדברים האלה זכו למחיאות כפיים סוערות. "לא נתתי לאף אחד לצייר אותי כמי שבא לפגוע, להעליב", המשיך. "אין אדם שהיה מוכן לקבל שח"כ יצביע כפול - ועל זה אני הושעתי. אתם מוכנים לקבל דבר כזה?" - הקהל שאג "לא!". "נראה לכם הגיוני?", המשיך לשאול הח"כ - והקהל שוב צעק "לא!".

"ילד חזק"

בין מאות פעילי ליכוד שהיו באולם היה גם הח"כ וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר וכן עו"ד ציון אמיר. מארגני האירוע היו ההורים הגאים, אביבה ויחיאל חזן. "אורן עבר תקופה לא פשוטה, אבל הוא ילד חזק", אמר האב וחבר הכנסת לשעבר. "לאורך כל השבועות האחרונים לא היה רגע אחד שהוא חשב לפרוש. הוא צמח בבית אידיאולוגי שבו המשפחה מקריבה את עצמה למדינה".

חזן האב בטוח שיש הקשר ליחס אליו בעבר אחרי פרשת ההצבעות הכפולות ליחס לבנו כיום. "אז אמרו שהצבעה כפולה זו שחיתות ועכשיו, כשהוא עשה את אותו הדבר ואורן הצביע על זה, אז נקמו בו".

אתמול, נטען, "נעלם" ח"כ חזן מהמליאה כשהיה צריך להשתתף בהצבעות ולא ענה לטלפונים. "לא נעלמתי לשום מקום", ניסה היום להסביר. "הנה אני כאן".